O dernek çok şeyi değiştirdi

Adana’da, iki yıl önce kurulan Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği,  ihtiyaç sahiplerine derman, gençlere yol gösterici, işsizlere umut, hatta mahallenin sorunlarına bile çare oluyor.

YARDIM KÖPRÜSÜ OLDULAR

Açılışını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yaptığı, başkanlığını halen Muhsin Günsel’in sürdürdüğü Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin öncelikli faaliyeti yoksul ve ihtiyaç sakinlerine dernek üzerinden ulaşıp yardım köprüsü açmak oldu.

GENÇLER SPORA YÖNLENDİ

Gıdadan, giyecek ve ev eşyasına kadar ihtiyaç sahibi mahalle sakinlerine çeşitli yardımlar yapılıyor. Mahallede her yıl aşure şenliği yapılıyor. Seyhan Belediyesi ile yapılan bir işbirliği sayesinde de gençler olası kötü alışkanlıklardan kurtarılıp spora yönlendiriliyor.

KÜÇÜKDİKİLİ’DEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDULAR

Spora yönlendirilen gençler, Seyhan’ı ülke genelinde temsil ediyor. Ankara’da gerçekleştirilen ve Sakarya Meydan Muharebesinin 100. Yılı anısına yapılan Minik-Yıldız Türkiye Muay Thai şampiyonasında Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin işbirliğiyle Seyhan Belediyesi’ni temsil eden sporculardan biri Türkiye şampiyonluğu olmak üzere birçok derece elde etti. Küçükdikili mahallesinden Berzan Günsel, bu şampiyonada Türkiye birincisi oldu. Adana’ya birçok milli sporcu kazandıran Seyhan Belediyespor Kulübü Muay Thai Antrenörü Hasan Güder’in yetiştirdiği sporcular, Küçüdikili’den Türkiye’ye örnek oldular. Dernek, mahalledeki sokak hayvanlarının beslenmesini de sağlıyor.

AMACIMIZ DAHA YAŞANILABİLİR BİR KÜÇÜKDİKİLİ

Başkan Muhsin Günsel’in büyük desteğiyle yola devam eden dernek, ihtiyaç sahibi bazı işsiz kadınlara da imkanlar ölçüsünde iş imkanı sağlıyor. Küçükdikili Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel, amaçlarının Küçükdikili’nin daha yaşanılabilir bir mahalle haline getirilmesi olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

KARALAR VE AKAY’A TEŞEKKÜR

“Başta Büyükşehir ve Seyhan olmak üzere tüm belediyelerle işbirliği içindeyiz. Bu işbirliği sayesinde mahallemizin birçok sorunu çözüme kavuşturuldu ve buna devam ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkanımız Akif Kemal Akay’a teşekkür ediyoruz. Mahallemizden çıkan sporcularımızın başarıları ortada… Yaz mevsiminde bilindiği gibi kentimizde boğulma olayları yaşanıyor. Bizler bu nedenle yaz mevsiminde çocuklara ve gençlere Denizli ve Mithatpaşa mahallelerinde ücretsiz yüzme kursu da veriyoruz. Mahallemizde bulunan Okul-Aile Birliği ile de diyalaog halindeyiz, okulların eksiklerini tamamlıyoruz. Hayırseverler, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerimizin desteğiyle sorunları çözüyoruz. Bizlere maddi-manevi destek veren mahalle sakinlerimize de sonsuz teşekkür ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.