SEYHAN’DA HİÇ KİMSE KIŞI SOKAKTA GEÇİRMEYECEK!

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, kış mevsiminin kendini iyice hissettirdiği bugünlerde, ekonomik ve sosyal koşullar nedeniyle barınma imkanı olmayan yurttaşlar için seferber oldu.

“KAPIMIZ AÇIK”

Başkan Akay’ın talimatıyla Seyhan’da hiç kimsenin aç ve açıkta kalmaması için harekete geçen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri “Kapımız Açık” sloganıyla bir kampanya başlattı. Kampanyayla kış aylarının zor koşullarını hafifletebilmek için Adana’daki evsiz insanlara barınma, sıcak yemek, sağlık taraması, kişisel bakım hizmetleri ücretsiz olarak sunuluyor.

BARINMA İMKANI

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün 0322 432 43 74 nolu hattına gelen ihbarlar doğrultusunda sokakta yaşadığı tespit edilen kişi ve aileler otele yerleştirilerek, soğuk kış aylarını sıcak bir yuva ortamında geçirmeleri sağlanıyor.

SICAK YEMEK, SAĞLIK TARAMASI

Günde üç öğün sıcak yemek desteği verilen evsiz yurttaşlar düzenli olarak sağlık taramasından geçirilerek, sağlık sorunu yaşayanlara ücretsiz tedavi olanağı sağlanıyor.  

KIŞLIK KIYAFET DESTEĞİ, KİŞİSEL BAKIM HİZMETLERİ

Evsiz yurttaşların kışlık kıyafet ihtiyacı da Seyhan Dikimevi aracılığıyla karşılanırken,  düzenli olarak kişisel bakım hizmetleri de yine Sosyal Yardım İşleri ekipleri tarafından sunuluyor.

SEYHAN’DA HİÇ KİMSE SAHİPSİZ DEĞİL

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” sözünden hareketle kimsesiz ve sokakta yaşayan yurttaşlara sahip çıkmaya çalıştıklarını kaydeden Başkan Akay,  Adanalılara çağrıda bulundu. Akay, “Sokakta yaşayan yurttaşlarımıza sahip çıkmak belediyecilik anlayışımızın temel noktalarından biri. Hemşehrilerimiz barınma olanağı olmadığı için sokakta yaşayan kişi ve aileleri 0322 432 43 74 nolu telefonumuzdan bize bildirebilir. Gelen her başvuruyu hızlıca değerlendirip soğuk kış aylarının zor koşullarını hafifletmeye çalışıyoruz. Seyhan’da hiç kimse sahipsiz değil. Bu zor günleri birlikte, dayanışma içinde, paylaşarak aşacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.