“Gençlerimizi uyuşturucu illetinden kurtarın”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, gençler arasında kullanımının yayıldığı iddia edilen ve halk arasında kristal, ateş buz, met gibi isimlerle anılan uyuşturucuyla etkin mücadele edilmesini ve acil önlem alınmasını istedi.


“GENÇLERİMİZİ VE ÇOCUKLARIMIZI KORUMAK TEMEL GÖREVİMİZ”
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda uyuşturucu iddialarıyla ilgili konuşan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Gençlerimiz ve çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların iyi eğitim almaları, güzel bir yaşam sürmeleri yarınlarımız için hayati derecede önemlidir. Çocuk ve gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan, şiddet ve eşitsizlikten korumak ve gözetmek temel görevimizdir” dedi.
“İVEDİLİKLE HAREKETE GEÇİN”
Geçen hafta Adana’da ihtiyaç sahibi öğrenci ve yurttaşlar yararına çalışan Çare Sizsiniz Derneği’ni ziyaret ettiğini anımsatan Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Toplum yararına önemli işler yapan ve fark yaratan bu derneğimize yaptığımız ziyarette önemli bilgiler edinirken tarafımıza vahim bilgiler de verildi. Elbette tarafımıza iletilen taleplerin karşılanması ve sorunların çözümü için biz var gücümüzle uğraşıyoruz. Ancak öyle bir iddia dile getiriliyor ki, ürpermemek mümkün değil. Gençlerimizin uyuşturucu tehlikesiyle yüz yüze bırakıldığı söyleniyor. Halk arasında kristal, ateş buz, met gibi isimlerle anılan kuvvetli bağımlılığa neden olan bir uyuşturucunun yayıldığı söyleniyor. Bu son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilecek vahim bir konudur. Bu vahim konuyla ilgili birimlerin ivedilikle harekete geçmesi sağlanmalıdır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.