Seyhanlı üç satranççı milli takımda

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 22-29 Ocak tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleştirilen Türkiye Küçükler – Yıldızlar Satranç Şampiyonalarında Adana’yı temsil eden Seyhan Belediyespor Kulübü’nün 3 sporcusu milli takım havuzuna girmeye hak kazandı.

3 KATEGORİDE MİLLİ TAKIM HAVUZUNDA YER ALDILAR

Seyhan Belediyespor Kulübü satranç takımı Antrenörü Demir Gündoğdu, “ Şampiyonada güzel başarıların altına imza attık. 17 yaş genel kategorisinde FIDE MASTER (FM) Atakan Mert Biçer Türkiye ikincisi, 15 yaş genel kategorisinde Taylan Rüzgar İnce beşinci, 13 yaş kızlar kategorisinde Defne Şenkal beşinci olarak milli takım havuzuna girme başarısı gösterdiler. Sporcularımızı elde ettikleri derecelerden dolayı kutluyorum” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SATRANÇ  SPORUNA BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

Seyhan Belediye Başkanı Akif  Kemal Akay’ın, satranç sporuna çok büyük önem verdiğini ve desteğini esirgemediğini belirten Gündoğdu, “ Başkanımızın direktifleri doğrultusunda hareket ederek başarılı sporcular yetiştirmeye devam ediyoruz. Satrançta çok iyi bir ivme yakaladık. Önümüzdeki süreçte de elde edeceğimiz dereceler ile çıtayı yükseltmeye kararlıyız” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.