Koca Çınar için mevlit okutuldu

İstiklal Mahallesi ve Bakımyurdu Caddesi’nin sembol isimlerinden Eyüp Aslan’ın seneidevriyesi yapıldı.

Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Koca Çınar için, ölüm yıldönümü nedeniyle mevlit okutuldu. Aslan ailesinin yanı sıra mahalle sakinleri ve esnafın katıldığı mevlit töreninde, semaya açılan eller ve yakaran dudaklar, Fatiha okuyup rahmet diledi.

Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen anma etkinliğinde yapılan ikramların ardından başsağlığı dileğinde bulunan katılımcılarla Aslan ile  geçen anılar dile getirildi.

Aile adına görüşlerini açıklayan Gazeteci Yusuf Aslan, şu ifadelere yer verdi:

“Babam aramızdan ayrılalı bir  yıl oldu. Günler adeta su gibi akıp gitti. Biz hala ilk günkü gibi acılı ve üzüntülüyüz. Koca Çınar’ı anmadığımız bir gün geçmedi. Biz evlatları ve torunları olarak biliyoruz ki; insanlar vefat ettiklerinde değil, unutulduklarında ölürler… Biz de O’nu anarken; nasıl çaresizlikler içerisindeyken bile bizleri bir arada tutabilmenin çabası içerisinde olduğunu daha iyi anlıyoruz. Bizler için her şeyin iyisini yapabilme gayreti ve zaman zaman çaresizlik içerisinde umutsuzca çabalarının acısını çektiğini görebiliyoruz. Belki çok geç ama bunu bilmek ve kendi yaşamımızda da gereken dersleri çıkararak, ailemiz, yakın çevremiz ve dostlarımız için aynı duyarlılık içerisinde davranmamız gerektiğini anlıyoruz.

Eyüp Aslan bir isimden ibaret değil. 86 yıllık yaşamında adeta asırlık bir çınar gibi tüm ailesine sığınacak bir yuva olmuş. Sırtımızı yaslayacağımız, gölgesine sığınacağımız bir dağ gibi durmuş. O’nu özlüyor ve saygıyla anıyoruz. Işıklar içinde uyusun. Toprak incitmesin”  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.