YALAN GERÇEK ARASI ELEKTRİK!

 Mustafa Sandal Köprü’nün üzerinden hayallerine doğru yürürken ‘Kadere Bak’ şarkısını söylüyordu. ‘Kandırıyor beni kandırıyor, yalanlarına inandırıyor.’ 

 Yavuz denizyılmaz bir ara Cb’ından fazla maaş alanların listesini de çıkarsa iyi olur. Hiç olmazsa emekli maaşlarını hesaplamaya çalışırız yahu! 

 Yenilerde Küçük Horoz Kılıçdaroğlu Twitter de kısa videolar paylaşmaya başladı. Güzel oldu kış günü. Milyonlarca izleyen oldu. Neden dersen, sağdan, soldan, ortadan herkes paylaştı videoyu. 

Son video elektrik üzerine idi. Sivil İtaatsizlik! ‘Bu zamlar geri alınana kadar ben elektrik fatura mı ödemeyeceğim’ dedi. Millet içindeki algıya bakacağız. Sanırım 3 ay sonra millete elektrik kesilmesinin usulü hakkında da bilgi verir. 

Gerekiyorsa Kılıçdaroğlu ile birlikte milyonlar da cezaya tabi olur! 

Geçen gün Kılıçdaroğlu’nun ‘Yeliz de konuşuyor’ dediği zat, fırsat bulup bir yandaş Tv’ye çıkmış ‘bu zamların, enflasyonun sebebi CHP’ diyor. Kendi yalanına dayanamayıp kendini tutamayarak gülüyor. Cehennemin dibi Kenan Evren, yaptığın anayasa ile oluşturduğun Sultanlık Sisteminde kapı kulu tutma’lar bile vekil oluyor. Yeter ki genel başkana kul olsun.  

 Şunu da belirtmem gerek! Benim hekaye’den yazdığım Yeliz ile bu Yeliz aynı değil. Benim Yeliz Hekayeden varlıklı mahalle aşuftesi. Bu Yeliz Meclisin yalan, dolan, sahte Yeliz’i… 

Cb’na bakarsan bu sıkıntı Haziran’a biter. Yüklenmemiz gereken zorluklar var. Haydee! 

Isparta 4 gün elektriksiz kaldı. Soğuktan bir vatandaş öldü. Emir eri bakanlar emirden sonra Isparta’ya gittiler. Dost ahbap sohbetinde araya karışmış bir öfkeli vatandaşa çay ikram ettiler. Vatandaş ‘çayınız başınızı yesin’ anlamında sözler etti. 

 Bakan Varank’ı deme gitsin. İçinde bulunduğu kültür CHP düşmanı! Derken şunu da belirtmek gerek. AKP ve MHP’nin geçmişine bakarsak, kuruluşundan bu güne CHP düşmanlığını önyargılı bir anlayışla içlerine kazımışlar. AKP’ye az, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı refleks haline gelmiş! CHP ise Atatürk’ün kurduğu çizgiyi daha da güçlendirmek için elinden geleni yapmış… 

 Sayın Bahçeli kandil gönderecekmiş Küçük Horoz’a. Kamyonlarla yollasan ne yazar! Vatandaş sana milyonlarca beddua etmiş, kaç Akdeniz eder haberin var mı? Yalancısın inanamam, gayri sana güvenemem… 

Bakan Nebati Cb’mızın yalanının dibine vurur gibi ‘enflasyonu daha çok konuşacağız’ diyor. Demek ki çaldığı batı kapıları yüz geri etti. Liyakatsizlik içinde sen dolan da Bakan Nebati sen dolan! Şimdi ümit düşman saydığın BAE, İngiltere, İsrail! Neylersin terelelli dünya. 

Enerji Bakanı Dönmez, elektrik dağıtım şirketleri ile toplantı yaparken elektrikler gitmiş. (Nere gittiyse!) karanlıktan telefon ışıkları ile kurtulmuşlar! Toplantı sonrası konuşma yine CHP düşmanlığı ve iftiraları. Bu kadar yalan dolan içinde boyunca çocukların olsa ne fayda! 

 Şeytan Nefs’in burnuna üfürdükçe kibir dolarmış insan. Şah damarından da yakın olan bunu bilmez mi? bilir elbette. Kıyamet Günü sorulur hesap. Hadi bir müjde daha ver Bakan Dönmez! 

 Bakan Dönmez diyor ki ‘1. Kademe kullanıcıların %50’ni, 2. Kademe kullanıcıların %75’ini biz karşılıyoruz. İnsan arsız olunca kemiksiz sözü kolay söylermiş. %100 zam yapmış, %50’sini geri çekecekmiş. Böylece de %50’sini hükümet üstleniyormuş. Mış mış da mış mış. 

 Halbuki enerji dağıtım firmalarının vatandaşa enerji dağıtamama tazminatını hemen uygulamaya koyması gerekirdi. Ve her tazminat maddi ve manevi olmalıydı. Tey, tey, tey! 

 Ispartalı vatandaşlara büyük kıyak! Faturalarını bir ay gecikmeli yatırabilirlermiş. Ver coşkuyu. 

 Sayın Bahçeli milletin üzerinde yük olarak yalnızca elektriği görmüş. Hükümete kızacağına muhalefetin buluştuğu masaya takmış. Durduğu yere bir söz, muhalefete dokuz söz. Masanın yuvarlaklığı, tek bacaklığı dert olmuş! 

 New York Times bizi kıskanmış, Türkiye’deki elektrik faturasını manşetine taşımış. Valla ben demem ne söylediğini, birileri Cumhur İttifakının kulağına haykırsın! Neden derseniz, kulakları tıkanmış bunların! 

Geçen AKP’nin sakalsız Aksakal’ı Binali Bey Ahmet Hakan’ın konuğuydu cnn’de. Çocuktan al haberi anlamında Çanakkale Köprüsünün açılışını Erdoğan’ın doğum gününde yapacaklarını söylemişti. Ben de ‘hadi leen, millet izin vermez buna’ demiştim kendi kendime. Durum dediğime geldi! 

 Hele köprü bir açılsın, millet Dedem Korkut’un dediği Deli Dumrul Vergisini görsün! Geçen de ödesin, geçmeyen de ödesin! 

 Cb’mız 1 aydır durum düzeltilecek diyor, ortada sonuç yok. TRT payının düşürülmesi hükümetin vicdanını doyurmuştu elektrik konusunda. Küçük Horoz 1 ocak 2022’ye girerken yapılan ve anayasaya göre de suç sayılan vicdansız zammın geri alınmasını söylüyor.  

 (Tepeden tırnağa haklı da! 35 kuruşa aldığın elektriği 160 kuruşa satmak da ne demek!)  

 Elektrikteki vergileri kaldırmayacaksın kardeşim! Zam mı durmadan sepetten mal çalan TÜİK’in belirlediği orandan yapacaksın. 

 TÜİK dedim de, aklıma geldi yahu! Kendi malını çalan esnaf gibi, ne yaptığı belli değil!  

 Kitabımız ve dinimiz ibret alacağımız kişi ve durumları bize kıssa’lar yolu ile söyler. Payımıza düşen ibreti elbette alıyoruz. Darısı ibret alamayanlara! 

 Sevgili okur, elbette söz çok. Nedeni her gelen günün ibretlik yeni olay, durum, söz ve davranışlarla gelmesi! Onun içindir ki yazı uzar gider. 20 yıldır kahrını, zulmünü yoksullaştırmasını çektiğimiz bu hükümetin önümüzdeki seçimde atta’ya gitmesi için sandığa Vatan Millet sevgisi ile gitmemiz elzemdir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.