“Nükleer felaketten kurtulalım”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Ukrayna’ya saldıran Rusya’nın Çernobil gibi çok sayıda nükleer enerji tesislerini ele geçirdiğini anımsatarak, “Bilindiği gibi dünya nükleer tehditle karşı karşıyadır. Uygar ülkelerin yaptırımlarının benzeri ülkemiz tarafından da hayata geçirilmeli, yönetimi ve mülkiyeti tamamen Rusya’ya ait olacak Akkuyu Nükleer Santrali için adım atılmalıdır” dedi.


“EGEMENLİĞİMİZ TEHLİKEYE DÜŞER”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sözleri Ukrayna-Rusya arasındaki savaş nedeniyle önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Ulu Önderimizin ilke ve devrimlerine sıkı sıkıya bağlı kalmamız gerektiği çok açıktır. Eğer bunu yapamazsak emperyalist paylaşım savaşları nedeniyle ülkemizin egemenliği tehlikeye düşecektir” diye konuştu.

“AKKUYU İÇİN ADIM ATIN”

Ukrayna’ya saldıran Rusya’nın büyük tepki çektiğini, savaşın insanlık suçu olduğunu ve herkesin barış için seferber olması gerektiğini ifade eden Ayhan Barut, iktidarı göreve çağırarak şunları kaydetti:
“Rusya, saldırganlığı nedeniyle dünyanın her yerinde ağır yaptırımlarla karşı karşıyadır. Ukrayna’ya saldıran Rusya, Çernobil başta olmak üzere nükleer enerji tesislerini ele geçirmiştir. Tüm dünya nükleer tehditle karşı karşıyadır. Uygar ülkelerin yaptırımlarının benzeri ülkemiz tarafından da hayata geçirilmeli, yönetimi ve mülkiyeti tamamen Rusya’ya ait olacak Akkuyu Nükleer Santrali için adım atılmalıdır. Bu sayede ülkemiz nükleer felaketten kurtarılacak, dünya barışına da katkı sağlanmış olacaktır. Akkuyu Nükleer Santrali için iktidarı göreve çağırıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.