Karalar, vatan şairini ve Atatürk’ü andı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İstiklal Marşı’nın kabulünün 101’inci yıl dönümünde, marşın yazarı vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u andı.

Vatan şairi ve milli şair ünvanıyla anılan Mehmet Akif Ersoy için resmi Twitter hesabından bir mesaj yayınlayan Başkan Karalar, şu ifadelere yer verdi:

“101 yıldır ‘Korkma!’ diye başlayarak özgür şekilde okuduğumuz, bağımsızlığımızın destanı #İstiklalMarşı‘mızın kabulünün yıl dönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e, Mehmet Akif Ersoy’a, aziz şehitlerimize ve gazilerimize minnetle.

Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı, 17 Şubat günü Sırat-ı Müstakim ve Hakimiyet-i Milliye’de yayımlandı. Hamdullah Suphi Bey Meclis’te okuduğunda ayakta alkışlanan İstiklal Marşı, 12 Mart 1921’de “Milli Marş” olarak kabul edilmişti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bir dizi ziyaret için Adana’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile de görüştü. Çeşitli tameslarda bulunduktan sonra Adana’dan ayrılan Kirişçi’yi Şakirpaşa Havaalanı’ndan uğurlayan Başkan Karalar, daha sonra ASKİ Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen CHP İl Danışma Kurulu’na katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.