ÇEK MASTOR ÇEK.

Çocukluğumuzda Sadri Alışık’ın komedi filmlerini izler esprili türkülerini dinler, ezberler, söylerdik.  Turist Ömer, Ofsayt Osman gibi tipleri severdik. Tophane Rıhtımı şarkısını ekabir büyük ağabeyler keyifle Adana usulü değiştirip söylerlerdi.

Unutmuştum. Osman Subaşı Ağabeyim anımsattı. Ne de olsa eski ekabirlerden.

Esrarın köküne vurduk baltayı aman aman.

Esrarı çektikçe bulduk kafayı aman aman.

Çatlak patlak delik deşik kambur kör lanet malet

Hepsine bak çek mastor çek aman aman dalgaya bak.

Adana’dan çıktık beleş alayı aman aman.

İzmir mapusunda verdik molayı aman aman.

Çatlak patlak delik deşik kambur kör lanet malet

Hepsine bak çek mastor çek aman aman dalgaya bak.

Cnn Türk’ün her yanı cadı. Ne kadar çok kazan kaynatıyorlar. ‘Ağzının üstündeki ekmek küreğinin tadını unutamayan’ şahıs öncüleri olmuş, Fransız baharatları atıyor kazanlara. Çek mastor çek.

The Ekonomist Sayın Kılıçdaroğlu’nu manşet yapmış, 2023’ün Cumhurbaşkanı Adayı demiş. Cnn Türk’ün cadılarına ateş düşmüş. Erkek cadı da varmış yahu, yeni anladım. Çek mastor çek.

Cnn’i, bu terelelli cadıları izledikçe insan ve insanlık adına utanıyorum yahu. Gün akşamdan geceye sarkanken bütün ekranı kaplıyorlar. Aralarında maymundan gelen de var, akrepten gelende. Gen Havuzunu biliriz, bunlar Mahlukat Havuzu gibi. Çek mastor çek.

İt sahibine göre ürür, derler ya! İşte öyle bir durum! Altı üstü sahibi değişti yahu. Elbette direnç noktasındaki insanlara yol verildi. Ekmeğe razı olanlar ile yeni gelenler üvertür bir medyatik sirk havası. Ortalık Konsomasyon masası! Çek mastor çek.

‘Hep sonradan, sonradan gelir aklım başıma’, derdi Ahmet Kaya. Sanırım bu cadıların pişmanlıklarını anlatıyordu türküsünde. Emekliden Vekili, subayı, rektörü, prof’u, öğretim görevlisi, doktoru, piarcısı, araştırmacısı, aralarında dolar hırsızı bile var yahu. Çek mastor çek.

Eskiden Bakan, Başbakan İn Bin ali bey, çiftçiye sesleniyor ek ekebildiğin kadar, diye. Sanki çök çökebildiğin kadar, der gibi. Nasılsa oğul gemileri seyrü sefer. Keyif keka! Çek mastor çek.

Çanakkale Köprüsü birkaç aydır reklamın dibi. Bitmeden bu kadar çaba, bitince ne olur ola! Küçük Horoz Kılıçdaroğlu inşallah bu tarafı da gözetiyordur. Milyar dövizlik maliyete reklam katkısı ne kadar onu da bilmek gerek. Çek mastor çek.

Zeytinlikler anasına meylettiğimize dert olmuş. İzini Resmi Gazete’den garantilemiş! Şimdi hangi renkler altında etekleri zil çalıyor kendi ve ortakları bilir. Çek mastor çek.

Sevgili okur; meclis oturumlarında milletin halini söyleyen Muhalefete Hükümet sözcülerinin nasıl sataştığını ve milletin yoksulluğundan ve yalnızlığından haberdar olmadıklarını canlı kanlı izliyoruz. Hepsi hükümet günahlarına yüreğini uyutmuş, başta Bahçeli ve şürekası. Çek mastor çek.

Hani diyor ya, gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar, işte öyle! Ancak Sosyal Medya burunlarına sokunca fark ediyorlar. Bir parmak kıpratıyorlar. Çek mastor çek.

Unutma Sevgili Okur, unutturma yaşadığımız yalnızlığı. Devlet dediğin kimsesizlerin kimsesidir. Her alan terörist olur mu yahu. Sabrını, Vatan- Millet sevgini büyüt içinde. Az kaldı sandık vaktine. Sonra hep birlikte diyeceğiz, çek mastor çek aman aman, yaraları tımara bak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.