Prof. Dr. Serbest’ten “yapay zeka” dersi

Adana ÜSAM Genel Koordinatörü ProfDrHamit Serbest, Emek Mahallesi’ndeki Ahmet Sapmaz okulunda öğrencilere yapay zeka konulu ders verdi.

Okul Aile Birliği organizasyonu ile yapılan eğitim seminerinde okul müdürü Ali Katrancı, Bilişimci eğitimci Mahmut Koçer ve İsmail Yanardağ da hazır bulundu.

Prof.Dr. Hamit Serbest, dersten sonra okulu gezdi.

İsmail Yanardağ yaptığı açıklamada, “ Hocaların hocası olan Elektrik Elektronik Mühendisliği  Bölüm Başkanlığını uzun süre yürüten, mühendislik fakültesinde dekanlık yapan, üniversite-sanayi iş birliğini yürüten, ÜSAM başkanlığını da yapan emekli öğretim üyesi Hamit serbest hocamızın bu yoğunluğuna rağmen bizleri kırmayıp okulumuzu ziyaret ederek ortaokul düzeyinde çocuklarımıza iki saat süren ders vermesi bizler için büyük bir onur ve gurur kaynağı olmuştur” dedi.

Prof.Dr. Serbest, 2007 yılında kuruculuğunu yaptığı ÜSİMP – Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu’nun halen Yürütme Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca, Elektrik Mühendisleri Odası Bilimsel Dergi Kurucu Baş Editörü olup halen bu görevi yürütmektedir.

Elektromanyetik konusunda Türkiye’nin en iyisi olarak nitelendirilen Serbest,   elektromanyetik dalgalar konusunda dünyanın en iyi ilk 10 hocası arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.