Ay’ın dili…

“Rezilliklerine kılıf arıyor. Şovmen! Algı yaratıyor. Adana’da hizmet yok şov var. Gerçek yok algı var. Dürüstlük yok yalan var. “

Allah aşkına bu nasıl bir dil, nasıl bir üslup? Bunları AKP Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana Büyükşehir Belediye Zeydan Karalar için söylüyor.   

Ay’a göre Başkan Zeydan Karalar, Adana’ya zulmetmek istiyormuş. Otoban bağlantı yolları tartışması üzerinden Ay,  ağzını hayli bozuyor. Bu bağlantı yollarıyla ilgili mağduriyeti kimin yarattığı açıkça ortadadır. Bu bağlantı yolları konusunda yeterince açıklama yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, madem zulmetmek istiyor öyleyse Adana Metrosu’nun ikinci etabı Cumhurbaşkanlığı kararıyla 2022 yatırım planına neden alınmadı?

Sizler parti olarak 2011 genel seçimleri öncesinde Raylı Sistemin Ulaştırma Bakanlığına devri için söz vermediniz mi?

Zeydan Karalar’ın metronun İkinci etabını, bulduğu yurtdışı kredisi ile  yeni adliye, şehir hastanesi, Çukurova Üniversitesi, Balcalı Hastanesi, yeni stadyum, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesine götürmesine neden engel oluyorsunuz?

Şimdi Adana’ya kim zulmediyor? Siz mi, Karalar mı?  

Salgının zirve yaptığı dönemde Hastanelerde boş sedye kalmamışken sahra hastanesine de izin vermediniz. Adana Tabip Odası, “Boş yatak bulursak buradan Ceyhan’a hasta yolluyoruz. Şu an boş sedye bile yok” diye açıklama yapıyordu.  Uzmanlar, sahra hastanesinin önlem olarak kalması gerektiğini savunurken, talimatla Sağlık Müdürlüğü o hastaneyi neden kapattı?

CHP, ÇÖP, ÇAMUR, ÇUKURMUŞ!!!

AKP Adana il Başkanı Mehmet Ay’a göre, “CHP’nin olduğu yerde çöp olur, çamur olur, çukur olur”

Mehmet Ay, bu sözü ve yazının başında yer alanları sırf Zeydan Karalar’ı eleştirmek için düzenlediği basın toplantısında söyledi. İktidar partisinin 2002’den bu yana belki de en başarılı olduğu alanlardan biri de bu zaten! Ötekileştiren, ayrıştıran ve nefret söylemini zirveye taşıyan anlayış…

Oysa AKP tarafından bu ülkenin fabrikaları, limanları, barajları, şirketleri, sanayi tesisleri satıldı.

AKP’nin sattığı ülke varlıkları listelere sağmıyor. Sadece sattığınız şeker fabrikası sayısı 10’un üzerinde. Onlarca santral, 15’ten fazla tekel binası, Sümer holdinge bağlı dokuz işletme, onlarca liman, Eti Bakır, Eti Gümüş,  Eti Krom, Gübre Fabrikaları, PETKİM, TÜRK TELEKOM,TÜPRAŞ, SEKA Kağıt Fabrikası gibi onlarca şirket… Tek tek yazsak listelere sığmaz.

Zeydan Karalar, sadece iktidar kanadının değil, kendi partisi içindeki çıkar gruplarının da hedefinde olan bir isim. Partiyi çıkarlarına alet edenler onu her alanda eleştiriyor.

Her gün yüzlerce kişi iş istiyor. Başkan Karalar, bunu tek başına nasıl çözecek? Pandemi zaten işsizliği ve yoksulluğu büyüttü. Bu sorun bir belediye başkanını tek başına çözeceği bir iş değildir. Belediye başkanını elinde sihirli değnek yok.

İşsizliği yaratanlarla işbirliği yapanlar, yoksulluğu büyütenler ve bunlara destek verenler ya da AKP-MHP taraftarı birileri kalemi eline alıp “Neden Zeydan Karalar, CHP’li gençlere iş vermiyor?” diye yazabiliyor. Böylece kendi yarattıkları işsizliğin de sorumluluğunu Karalar’a yüklemiş oluyorlar.  

BONCUKLU MECLİS ÜYELERİNE BAK SAYIN AY!

Sayın Mehmet Ay, çok samimiyseniz bu konularda Çukurova’da belediye meclis üyelerinize de bir bakar mısınız?   Hani yağdanlıkların boncuk taktığı meclis üyeleriniz var ya (! )

Hormonlu binaları, gizlenen vergi borçlarını, fesat karıştırılan ihaleleri, peşkeş çekilen yeşil alanları, FETÖ sanığına teslim edilen yetkileri, cadde gökdeleni rezaletini, o gökdelende oturan belediyenin imzacılarını görmeyen boncuklu meclis üyelerinize ve onların kırmızı çizgisi haline gelen belediye başkanına resmen tebaa olan yine meclis üyeleriniz ve orada yaşananlarla ilgili de konuşacak mısınız çok merak ediyoruz. Sahi sayın Ay, Çukurova İlçe Başkanı ya da meclis üyelerinizi bir kez çağrıp neden meclis toplantılarında kediye döndüklerini sordunuz mu? MHP Adana İl Başkanı sayın Bünyamin Avcı’ya da soruyoruz; Siz de Çukurova İlçe Başkanınız ya da meclis üyelerinizinizin bu kadar vahim iddialar karşısında neden sus pus olduğunu sorup soruşturdunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.