adanamuhalif.com’dan Niyazi Koç yazdı: Zeydan Karalar kendinden çok emin…

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi Nisan Ayı 5. Oturumunda faaliyet raporu gündeme geldi ve oylandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yasa gereği koltuğunu başkan vekiline bıraktı ve meclis üyelerinin yanındaki yerini aldı. 3 yıllık faaliyetleri, yapılanları, hayata geçirilen ve geçirilecek olan projeleri anlattı. Mali tabloyla ilgili bilgi verdi, Adana’nın maliye payıyla ilgili uğradığı haksızlığı bir kez daha dile getirdi, kesintilerin çokluğuna değindi
MHP’li Cemal Demirdağ ile AK Partili Ozan Gülaçtı ve Vedat Gündoğan söz alarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı eleştirdiler, geride kalan 3 yılda hiçbir şey yapılmadığını söylediler. Zeydan Karalar eleştirilere yanıt vermek üzere kürsüye çıktı ve Demirdağ, Gülaçtı ve Gündoğdu’nun söylediklerini, suçlamalarını, eleştirilerini, hiçbir şey yapılmadığına yönelik ithamlarını teker teker çürüttü. Başkan Zeydan Karalar, son derece zor koşullara rağmen hangi işlerin yapıldığını, yapılacağını bir bir anlattı. İyi Partili Recai Mercimek ve CHP’li Serdar Seyhan da birer konuşma yaparak, muhalefetin acımasız ve bir o kadar haksız eleştirilerine yanıt verdiler.

Belediye çalışanlarının 7 aylık maaşları içerideyken, 3-4 ayda bir maaş verilirken hiç ses çıkarmayan Ozan Gülaçtı’nın, Zeydan Karalar’la birlikte tıkır tıkır maaş almaya başlayan çalışanların, birkaç ay geciken bazı sosyal haklarıyla ilgili cengaver kesilmesine doğal olarak kimse ilgi göstermedi.
Başkan Zeydan Karalar, öyle formda, soğukkanlı ve etkili konuştu ki, muhalefeti temsil eden isimlerde Zeydan Karalar’ın ardından konuşacak, söz alacak derman kalmadı.
Zeydan Karalar ne yaptığını ve yapmadığını en ince ayrıntısına kadar biliyor ve bu yüzden ona belediye meclisinde muhalefet yapmak son derece zor. Üstelik böyle bir belediye başkanına yönelik, “3 yılda tek çivi çakmadı” gibi, çocukların bile güleceği bir suçlamanın dayanaksızlığı karşısında, muhalif isimlerin söylediklerine destek beklemesi akıl tutulmasından başka bir şey değil.

Zeydan Karalar kendinden son derece emin. 2 yıl sonra halkın karşısına yeniden çıktığında nasıl bir sonuç ortaya çıkacağını da çok iyi biliyor.
O yüzden muhalefet Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Zeydan Karalar’a karşı etkili eleştiriler getirmek istiyorsa, daha iyi hazırlık yaparak karşısına çıkmalı. Yoksa Zeydan Karalar, nisan ayı 5. oturumunda olduğu gibi silindir misali ezer geçer. Öyle de oldu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.