Büyükşehrin vicdanlarda sabıkalı meclis üyeleri!

İhtiyaç akçesi, kefen parası,  128 milyar dolar, Man adası,  yurtdışına kaçırılan milyon dolarlar…Milletin a..na koyan beşli çete,  lüks araç saltanatı bir değil, iki değil, üç değil, beş yerden ballı maaşlar, sahte imzalarla ilçe belediyelerindeki milyonluk yolsuzluklar…

Belediyeden iki milyon 161 bin lira burs alan ve ABD’ye giden Kavakçı kardeşler… Geçmediğimiz köprü, uçmadığımız havalimanı için cebimize uzatılan el ve havada, karada bitmeyen garanti.

Çöpten ekmek toplayanlar, canına kıyan işsizler, toplu intiharlar, umudunu yitirmiş ve ilk fırsatta bu ülkeden kaçmak isteyen genç işsizler, öğrenciler…

Neredeyse bütün akarsularının üzerine zehir tesisleri kurulmuş, bütün dağların, ovaların, kıyıların, denizlerin kirletilmiş, yağmalanmış…

Yoksulluk sarmış dört bir yanı… Artık tencerelerde aş yerine dert kaynıyor ve hal böyleyken, tarımın başkentinden, işsizliğin ve yoksulluğun kentine evrilen Adana’da suçlu bulundu.

Meğer bizim öyle savurgan bir belediye başkanımız varmış ki, kente gelen protokole ya da önemli konuklara 45 bin liralık hediye verdiği için Adana’yı batırmış meğer!!!

Bu bir skandalmış (!)

***

Memleketin parsel parsel peşkeş çekilmesini görmezden gelen düşük profiller acaba bırakın Türkiye’yi Adana’nın bir dönem önce ki bazı gerçekleriyle ilgili olarak tek kelime edebilirler mi?

Örneğin; Hüseyin Sözlü, Ceyhan Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde “İhaleye fesat karıştırma, rüşvet almak-vermek ve rüşvete aracılık yapmak” suçlarından yargılandığı davada beş yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

KAFAMDA DELİ SORULAR

Davada, bilirkişi heyeti yaklaşık üç milyon liralık kamu zararının oluştuğuna yönelik rapor hazırlamıştı.

Sahi bu üç milyon kimin cebinden çıktı?

Karalar’ı hedef alan meclis üyelerinin mi, dönemin başkanı Hüseyin Sözlü’nün mü, Adanalının mı?

Sözlü’nün beş yıllık bu cezası Gaziantep İstinaf Mahkemesince hangi gelişme üzerine bozulmuştu? Siz zahmet edip cevap vermeyin… Cumhur ittifakı oluşunca ceza kararı bozulmuştu.

Bu arada Hüseyin Sözlü döneminde hangi kardeşinin kamuya ait arazide ekim yapması için belediye kaynakları seferber edilmişti?

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bir bardak suda fırtına koparan meclis üyeleri acaba bu konuda neden süt dökmüş kedi gibi suskun? 

Kardeş Sözlü’nün hamlesiyle araziyi dönüştürmek için trafo çekilmiş, altyapı götürülmüş, elektrik faturası ASKİ’ye ödetilmiş. Araziye belediye olanaklarıyla yaklaşık 10 kilometrelik elektrik nakil hattı çektirilmiş, belediye olanaklarıyla açılan kuyulara dalgıç pompaları yerleştirilip, elektrik panoları yaptırılmış.

Bunlar Teftiş Kurulu Raporu ile de belgelendi. Peki nerede o yüzünde güller açanlar, günü hep kendilerine doğacak sananlar… Nerede o meclis üyeleri?  Büyükşehir Belediyesi’ne ait vidanjör, vinç, kepçe, dozer kullanılıyor, belediye işçileri çalıştırılıyor ama bu konuda ne AKP ne de MHP meclis üyeleri konuşamazlar.

Ne Müslümanlık, ne de milliyetçilikte devletin imkanlarının kişisel çıkarlar için kullanılmasına göz yummak yoktur ama Adana’da böyle şeylere itina ile göz yumulur. Çünkü hedefteki isim Zeydan Karalar olunca her yol mubahtır.

Sözlü döneminde belediyenin mülkiyetinde bulunan bazı taşınmazlar neden muhasebe kayıtlarına alınmadı?

Belediye tarafından tahsise verilen ve başka kurumlarca belediyeye tahsis edilen taşınmazların muhasebe kayıtları neden yapılmadı?

Mal ve hizmet üreten şirketlerdeki sermaye tutarı muhasebe kayıtlarında neden doğru gösterilmedi?

– Büyükşehir, ASKİ ve Yeni İmar AŞ’de naylon faturalarla devletin zarara uğratıldığı iddiaları doğru mu?

– Çalışan işçilere ait banka promosyon paralarının işçilere verilmediği doğru mu?

Binlerce bankamatikçi kimdi?

ASKİ’de 100’lerce ihalenin parçalanarak, doğrudan temin yöntemiyle kimlere verildi?  

Büyükşehir Belediyesindeki bazı dairelere uzman çavuş ve astsubaylıktan geçen kişilerin para karşılığında işe alındığı iddiaları araştırıldı mı?

 Kendi yandaşlarınızın yarattığı yoksulluğu görmezden gelip başkandan belediye ekmeği kapasitesini artırmasını isteyen, suçlayan, eleştiren, engel olan meclis üyeleri şunu iyi bilmeli; vicdanlarda sabıkalı hale geliyorsunuz farkına varın bunun. Hatta geldiniz bile. Sayın cumhur ittifakı mensubu meclis üyeleri çok merak ediyoruz; Bu arada hatırlamak mı zor, unutmak mı?  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.