Zeydan Karalar’ı eleştirenler gülünç duruma düşüyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın göreve geldiği günden bugüne kadar, Büyükşehir Belediyesinin özellikle mali konularda kat ettiği büyük gelişme, Karalar’a muhalefet etmek isteyenlerin paniklemesine neden oluyor. Kısa sürede genel borcun artmasının engellenmesi, bir süre sonra azaltılmaya başlanması, üstelik tüm bunları yaparken geçmiştekinden daha fazla hizmet gerçekleştirilmesi, yerel seçimlere 2 yıl kala, Karalar’ın karşısına çıkmayı, ya da karşısına birilerini çıkarmayı planlayanları derin düşüncelere sevk ediyor.
Hele uluslararası önemli bir kredi derecelendirme kuruluşunun Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kredi notunu BB olarak açıklaması, Zeydan Karalar ve ekibinin yönetimsel ve mali açıdan son derece iyi işlere imza attığı hakikatini perçinledi. Uluslararası bir kredi derecelendirme kuruluşunun, bir kuruma olumlu not vermesi, derin, tarafsız ve belirli süresi olan bir incelemenin sonucunda mümkün olabilir. Türkiye’de çok az belediyenin benzer kredi notu alabildiği ortadayken ve onca zorluğa rağmen bunca iş yapılıyorken, Zeydan Karalar’a mantıksız eleştiri yöneltenler hayal kırıklığına uğramaya devam edecek.
Zeydan Karalar bu kredi notunu daha iyi hale getirmeye kararlı olduğunu ve önümüzdeki dönemde bunu başaracaklarını açıkladı.
Yani anlayacağınız Adana’da durum halk için çok iyi gidiyor. Adanalılar çok uzun süredir ilk kez geleceğe umutla bakabilir hale geldi.
Bu durum doğal olarak Zeydan Karalar’a muhalefet yapmak isteyenlerin endişelerini artırıyor. Hatta belediye meclisinde öyle çıkışlar yapıyorlar ki, kamuoyu önünde haksız ve gülünç duruma düşüyorlar. Durum onlar için öylesine umutsuz ki, bu duruma düşmeyi göze alarak Zeydan Karalar’ı kendilerince eleştirmeye çalışıyorlar.
Zeydan Karalar, bütün zorluklara rağmen hedeflerinden asla şaşmayacağını, Adana halkı için gerekirse Everest’i de aşacaklarını belirtti. Sonuç olarak Zeydan Karalar’ı eleştirmiş olmak için yola çıkanların hali iyice umutsuz hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.