CHP Milletvekilleri Adana Barosu’nda

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer ve  Müzeyyen Şevkin, Adana Barosu Başkanı Avukat Semih Gökayaz’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Başkanlık makamında misafirlerini ağırlayan Gökayaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Gökayaz, TBMM’ye sunulan Avukatlık Kanununda Değişiklik Yapılmasına dair 5 maddelik kanun teklifinin sakıncaları hakkında bilgi verdi.

“GAZİ MECLİSİN İTİBARI HİÇ BU KADAR YERLE BİR EDİLMEDİ”

Avukatlık stajı yapacak memurların görevlerine ara vermeden staj yapmalarına dair düzenlemenin kabul edilemez olduğunu ifade eden Avukat Gökayaz, yasa teklifinin kendilerine sorulmadan meclise sunulduğunu, söz konusu teklifin İstanbul 2 Nolu Barosu’nun siparişi olduğunu belirterek, “Gazi Meclisin itibarı hiç bu kadar yerle bir edilmedi. Oysa ki avukatları ve avukatlık mesleğini ilgilendiren bir yasa teklifi hazırlanırken katılımcı demokrasi gereklerine uygun olarak Baroların ve avukatların görüşlerinin alınması gerekirdi.” dedi

Adana Milletvekilleri, bu konuda süreci takip edeceklerini belirterek, “Çoklu Baro Yasasında sergilediğiniz mücadelede olduğu gibi yine sizlerin yanınızdayız. Yasa teklifine karşı elimizden gelen çabayı genel kurulda göstereceğiz” diye konuştular.

Ziyarette, Başkan Yardımcısı Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreter İlker Mengü, Yönetim Kurulu üyeleri Neval Yurtdaş, Nevzat Elçi ve İlker Güzel hazır bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.