Büyükşehir Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Recai Mercimek: Ozan Gülaçtı’nın tarzı itici

Adana Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Recai Mercimek, 2021 Yılı Faaliyet Raporu’nun konuşulup oylandığı meclis toplantısında söz aldı. Kendisinden önce söz alan Cemal Demirdağ’ın eleştirilerine rağmen teşekkür ettiği çok konu olduğunu, Ozan Gülaçtı’nın ise konuşmasında tek teşekkür duymadığını söyledi.
Recai Mercimek, Gülaçtı’nın, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a yönelik üslubunu da tahkir edici bulduğunu anlattı ve tarzını kınadı. Mercimek, Adana’nın eksikleri, sorunları bulunduğunu ama Ozan Gülaçtı’nın, bunları yaratan sanki mevcut belediyeymiş gibi konuşmasını çok itici bulduğunu açıkladı.

Gülaçtı’nın bu dönem meclis başladığından beri aynı şekilde davrandığını ve belediye yönetimini hiçbir şey yapmıyormuş gibi gösterme çabasının adet haline geldiğini vurguladı.
Aslında geçmişte gerginlik yaşanan bir meclis toplantısında, Recai Mercimek kürsüye yürüyen Ozan Gülaçtı’yı olası bir kavgayı önlemek için omzundan çekmiş, sakinleştirmek istemişti. Ama Ozan Gülaçtı, bir darbe almamasına rağmen kendisine vurulduğunu söyleyerek omzunu tutmuş ve büyük acı çekiyormuş gibi bir yüz ifadesiyle uğunmuştu.
Bu durum bize, futbol maçlarında rakibinden darbe almamasına rağmen, onun kırmızı kart görmesi için sanki ayağı veya başka bir yeri kırılmış gibi kıvranan, taklalar atan, can çekişiyormuş gibi yapan futbolcuları hatırlattı. Hakem pozisyonu tam olarak görmemişse ve kendini yere atan oyuncu yeterince inandırıcıysa, zavallı rakibi kırmızı kartı yer ve oyundan atılırdı. Futbolda teknolojinin şimdiki kadar kullanılmadığı dönemlerde böyle durumlar yaşanıyordu.

Ozan Gülaçtı, Zeydan Karalar’a zarar vereceğine inandığı bir konu bulduğunda elinden geleni ardına koymuyor ama sonuç alamıyor.
Son mecliste de görüldü ki, Zeydan Karalar tek başına bütün eleştirileri, suçlamaları, son derece soğukkanlı bir şekilde cevapladı, iddiaları çürüttü ve kendisine Recai Mercimek’in tabiriyle, “İtici” şekilde muhalefet yapanları çok zor durumda bıraktı.
Ne yaptığını, ne yapacağını ve önümüzdeki dönemde siyaseten gelişecekleri çok iyi bilen Zeydan Karalar’ın soğukkanlı tavrı, kendinden emin hali ve yüzünde bir gülümsemeyle yaptığı konuşmalar dosta güç verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.