Ayhan Barut’tan emekliler için iktidara bir çağrı daha

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, yaklaşan Ramazan Bayramı için emeklilerin evine bayram şekeri bile alamaz ve torunlarına harçlık veremez halde olduğuna dikkat çekerek yılda iki kez verilen bayram ikramiyelerinin dörde çıkarılmasını ve tutarın asgari ücret seviyesine çıkarılmasını istedi.

“AKP YİNE HÜSRAN YARATTI”

AKP iktidarının ‘Bayram ikramiyesi tutarı 1100 lira olacak’ kararını sert sözlerle eleştiren Ayhan Barut, “Bayram yaklaşıyor ama ekonomik kriz altında, fahiş zamlarla ezilen halkımız kan ağlıyor. Emeklilerimiz için açıklanan bayram ikramiyesi kararıyla AKP yine şaşırtmadı. Kafasına estiğini yapan, bildiğini okuyan, kimsenin halinden anlamayan tek adam ve liyakatsiz yönetimi yine hüsrana neden oldu. Milyonlarca emeklimiz açlıkla, yoksullukla, çaresizlikle boğuşuyor ama iktidar emeklilerimizi görmezden gelmeye, insanca yaşam talebini yok saymaya devam ediyor” dedi.

“BAYRAM ZEHİR OLDU”

Yılda iki kez verilen ve tutarı 1100 lira olarak sabit kalan bayram ikramiyesi sayısının senede dörde çıkarılmasını ve en az asgari ücret düzeyine yükseltilmesini isteyen Ayhan Barut, şöyle konuştu:
“Zamlar altında ezilen, fahiş fiyat artışlarıyla perişan edilen, açlık ve yoksulluk dayatılan milyonlarca emeklinin bayram ikramiyesi ne yazık ki tüm çağrılarımıza, emeklilerimizin feryadına rağmen 1100 lirada kaldı. Emeklilerin bayram ikramiyesine yönelik zam beklentilerini görmezden geldiler. Milyonlarca emeklimiz bayramda evine bayram şekeri alamaz, torunlarına harçlık veremez halde. Ülkenin ve halkın hangi sorununu çözdüler ki bunu yapsınlar? Aksine sorunları daha da derinleştiriyorlar. Şimdi yine bayramı emekliye zehir ettiler. Bayramda emeklinin ağzının tadını bozdular, tadını kaçırdılar. Yandaşına, rantiyeye gelince kaynak yaratan iktidar, emekliye bayram ikramiye zammını bile çok gördü. Elbette bu Saray rejimi sandıkta bedel ödeyecek! Emekli şimdi sandığın gelmesini bekliyor. O sandık geldiğinde bunların hesabını soracak! Emeklilerimiz size asla oy vermeyecek. Bu kara düzen bitecek! Bu zor günler geçecek! Halkın iktidarında emeklilerimizin yüzünü mutlaka güldüreceğiz!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.