Çiftçiyle karşı karşıya geldi: Kocaispir ateşle oynuyor !

Yüreğir Belediyesi tarafından çiftçinin arazi vasfı dışındaki tarlalarına yasadışı şekilde vergi konulup haciz gönderilmesi ve hesaplarının bloke edilmesi büyük tepkilere neden oldu.

ÇİFTÇİ KESİMİ ÖFKELİ

Yasal olarak ekilip biçilen tarlalardan arazi vergisi alınması gibi bir durum söz konusu değilken, yasaların hiçe sayılarak çiftçiye icra yollanması ve hesaplarına ipotek konulması çiftçi kesimini hem huzursuz etti, hem öfkelendirdi.

ŞOK ÜSTÜNE ŞOK

Çiftçi destekleri yetersiz kalırken, ürün girdileri şirketler tarafından sürekli artırılırken, bin bir eziyetle, çileyle elde ettiği ürünlerin fiyatı maliyetlerin altında belirlenirken yetmezmiş gibi  vergi ve  haciz yükü üstüne atılan çiftçiler, şimdi de hesaplarına ipotek konulması şoku yaşıyor.

31.12. 2001tarihinde birçok çiftçiye mesaj yoluyla haciz bildirimi yapıldı.

ÇİFTÇİ BURNUNDAN SOLUYOR

Karpuz, kavun, buğday, mısır, ektikleri tarlalarının arazi vasfında olmadığını, bu tarlalardan arazi vergisi alınamayacağını, hesaplara ipotek konulmasının yasal olmadığını söyleyen çiftçi kesimi ise burnundan soluyor.

 EN BÜYÜK ZARARI BELEDİYE

BAŞKANI KOCAİSPiR GÖRECEK

Adının açıklanmasını istemeyen çiftçi kesimi içindeki bazı kişiler bu olayın en çok Yüreğir Belediye Başkanı M. Fatih Kocaispir’e zarar vereceğini belirterek, “Zaten seçimi kıl payı kazandı. Bu ovanın çiftçisi, bu yanlış düzeltilmediği sürece ne Ak Parti’ye ne de Kocaispir’e oy vermez. Kocaispir, ateşle oynamasın” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.