Zeydan Karalar’ın başarısı muhalefeti çaresiz bırakıyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar döneminde, bütün olumsuzluklara rağmen şu ana kadar elde edilen başarı doğal olarak, Büyükşehir Belediyesi’nin başarısız olması için beklenti içinde bulunanları rahatsız ediyor.

13 Mayıs 2022 günü yapılan mayıs ayı son meclis toplantısında, belediye meclisi muhalefeti tarafından, Başkan Zeydan Karalar’ın geride kalan 3 yılda hiçbir şey yapmadığı iddia edildi.

Bu iddialara kimsenin inanmadığı biliniyor ama çaresizlik muhalefeti buna mecbur bırakıyor.

Anketlerde Başkan Zeydan Karalar’a olan inancın, güvenin her geçen gün arttığı görülüyor. Dolayısıyla meclisteki muhalefetin, “Hiçbir şey yapmadınız” safsatası boşta kalıyor.

İyi Parti Grup Başkan Vekili Recai Mercimek mecliste söz aldı ve muhalefetin her mecliste tekrar ettiği, “Hiçbir şey yapmadınız” açıklamalarını eleştirdi. Yapılanlar için teşekkür etmek yerine, hiçbir şey yapılmadığını söylemenin, bunu hep tekrarlamanın inandırıcılığını çok uzun süre önce kaybettiğini açıkladı.

CHP Grup Başkan Vekili Serdar Seyhan, Başkan Zeydan Karalar’a ve Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik eleştirilerin yanıtlanmaya değer olmadığını belirterek, saldırılara ilginç bir yanıt vermiş oldu.

Serdar Seyhan sadece, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ın saldırgan tavrını sertçe ama etkili bir şekilde eleştirdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Doğrusu’da dediği gibi; “Şartlar ne kadar zor olursa olsun, biz yine de bir mucize gerçekleştiriyoruz. Enkaz edebiyatı falan yapmıyoruz. Zorluklar bize daha fazla çalışma azmi veriyor. Sağladığımız mali disiplinle Adana, gelişime en açık il olarak gösterilmeye başlandı. Uluslararası kredi kuruluşları kredi notumuzu yükseltti ve bu yükseliş devam edecek. Tasarrufla, disiplinle, şeffaflıkla ve en önemlisi halkımızın inancıyla tüm açıkları kapatıyoruz.”

Zeydan Karalar yaptıkları ve söyledikleriyle hemşehrilerine hizmetle birlikte, umut da veriyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi her kulvarda hizmeti artırarak sürdürüyor. Buna rağmen ve ülke genelinde yaşanan onca ekonomik zorluğa rağmen gelir hızla artıyor, gider de azalıyor. Böylece borç stoku da azalıyor. Bunun anlamı halka hizmetin her geçen gün çoğalmasıdır.

Başkan Zeydan Karalar, Adana’nın maliyeden aldığı payla ilgili adaletsizlik olduğunu dile getiriyor ve hır fırsatta, “Adana üvey evlat mı?” diye soruyor. Bu haksızlığı tekrar tekrar dile getirmekten yılmayan ve Adana’nın bütün dinamiklerini harekete geçirmek için çaba harcayan Başkan Zeydan Karalar, Adana’nın hakkını alması için çalışmaktan vazgeçmemeye kararlı görünüyor.

Başkan Zeydan Karalar, tüm olumsuzluklara rağmen, mevcut koşullarda bir mucizeye imza atıyor.

Başkan Zeydan Karalar, meclisin sonunda yaptığı konuşmada, muhalefetin bütün iddialarını teker teker ve rakamlara dayandırarak çürüttü.

Başkan Zeydan Karalar aslında muhalefetin yapılan işe bakış açısını özetledi: “Her yanı altın kaplasak beğenmeyecek, eleştirecekler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.