Çukurova Belediyesi, 25 milyon liralık arsayı 5 milyona sattı iddiası

Çukurova İlçesi, Karslılar Mahallesi’nde rayiç bedeli 25 milyon lira olan iki bitişik arazi iddiaya göre önce işgale uğradı.                            

Kurttepe, Karslılar Mahallesi’nde rayiç bedeli 25 milyon lira olan iki bitişik arazi iddiaya göre önce işgale uğradı, daha sonra da Çukurova Belediyesi’nce 5 milyon liraya ihaleye çıkarıldı. İşgalin bir kaç ay öncesine dayandığını öne süren bir çevre sakini, “Kaçak inşaatı yapanlar çok rahattı. Ellerini kollarını sallayarak, büyük bir rahatlıkta sabah geldiler, akşam da arabalarına binip gittiler” dedi.

DÜĞÜN SALONU YALANI                                            

 Adının açıklanmasını istemeyen bir başka mahalleli ise şu ifadelere yer verdi:

 “Düğün salonu olacağı söylenen bu yapının kaçak olduğunu bilmiyorduk, çok sonra öğrendik. O kadar rahat hareket ediyorlardı ki, hepimiz arsanın kendi mülkleri olduğunu sandık. Hayırlı olsuna bile gidecektik. Buralar Adana’nın gözbebeği. Değerine kıymet biçilemiyor. Gerçekler, anlatıldığı gibi ise kamunun malını gasp edenlere de, buna göz yumanlara da yazıklar olsun diyorum.”

Seyhan Baraj Gölünü kuş bakışı gören bir tepeye hakim olan, yatırımcıların gözdesi  arsanın Çukurova                                                                                                                                                                             Belediyesine ait olmasına rağmen, kaçak yapılaşmaya bugüne kadar neden müdahale edilmediği sorusu ise esrarını korumayı sürdürüyor.  

Diğer bir iddiaya göre de, “ihaleyi kimin kazanacağı şimdiden belli” Bu iddiada bulunanlara göre; 29 Haziran 2022 tarihinde görücüye çıkacak olan arsanın, rayiç bedeli 25 milyon lira olmasına karşın, 5 milyon liraya satışa çıkartılmasını örnek gösteriyor. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in ‘Farklı çağrışımlara sebep olması kaçınılmaz olan arazi gaspı iddialarına karşı tutarlı bir açıklama yapmasını bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.