adana muhalif.com yazdı: Büyükşehirin geliri 4 milyar lirayı geçecek, borcu 4 milyar liranın altına inecek

www.adanamuhalif.com haber portalı, Zeydan Karalar gerçeğine dikkat çeken bir yazı yayınladı. İşte o yazı:

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, gelirinin dört katı borcu olan bir belediye devralmıştı. Görevi devraldığı ilk günlerden itibaren de tabloyu ortaya koymuş, süreç içinde mali disiplini sağlayacaklarını, önce ayağa kalkacaklarını, sonra yürümeye başlayacaklarını, ardından koşacaklarını ve sonunda vitese takıp kimsenin durduramayacağı bir belediye haline geleceklerini bütün kamuoyuna ilan etmişti.

Gelinen nokta da ne oldu? Zeydan Karalar’ın her söylediği bir bir gerçekleşti. Hala da öyle oluyor. Belediyenin geliri 2022 sonunda 4 milyar lirayı geçecek, borç da 4 milyar liranın altına inecek. Artık hizmetin niteliği de niceliği de artacak… Üstelik Zeydan Karalar 10 bin muhtaç Adanalıya kart dağıtılacağını, annelerin çocuklarını yatağa aç göndermeyeceğini de Türkiye’ye duyurdu.

Zeydan Karalar’ın her geçen gün daha iyi hizmet eden bir belediye yarattığını gören bazı çevreler panik içinde çırpınmaya başladı.

“Ne yapsak da Zeydan Karalar’ın başarılarını insanların görmesini engellesek, ne yapsak da bu denli iyi bir liderin önüne engel koysak” diye umutsuzca operasyonlar düzenliyorlar.

Sonuç alabiliyorlar mı? Doğrusu kimsenin umurunda değil.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adanalıların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çalışmaya, güçlenmeye, geleceği şekillenlendirmeye devam ediyor.

Adana’da bir toplantıda Sayın Bakanımız Devlet Bahçeli Köprüsü’nün Zeydan Karalar tarafından yarım bırakıldığını ve kendilerinin Adana’nın hizmetine açacağını açıkladı. Oysa bu köprü kesinlikle Zeydan Karalar döneminden önce başladı ve önceki dönemin Belediye Başkanı tarafından 2017 yılında hizmete gireceğine dair defalarca kamuoyuna bilgi verildi. Şimdi nasıl oluyor da bu köprüyü Zeydan Karalar yarım bırakmış denilebiliyor?

Kaldı ki bu köprünün yapımını devlet üstlendi. Devletimizin bu köprüyü bir an önce bitirmesini ve Adanalının hizmetine sokmasını bekliyoruz.

Devlette devamlılık esastır ve Zeydan Karalar, sürdürülebilir, Adanalının yararına olacak, belediye bütçesini heba etmeyecek projeleri kesinlikle hayata geçiriyor. Ama Zeydan Karalar 300 milyona bitebilecek bir su projesini, 1 buçuk milyar liraya devam ettirecek bir belediye başkanı olmadığını bin kez ispatlamadı mı? Adana’ya sadece söz konusu bu su projesinde bile 1 milyar 200 milyon lira kazandırmadı mı?

Adana’nın makus talihi Zeydan Karalar’la değişiyor. Adana, son 30 yılda kaybettiği kanı damarlarına yeniden enjekte etmeye başladı. Bu da birilerini rahatsız ediyor.

O zaman daha çok rahatsız olacaksınız çünkü Zeydan Karalar Adana’yı hak ettiği yere getirmeye kararlı. Onu tanıyanlar çok iyi bilir. Zeydan Karalar’ı yolundan çevirmek, hemşehrilerine, ülkesine hizmetten men etmek mümkün değildir. Üstelik Zeydan Karalar’ın yolu, Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.