adanamuhalif.com yazdı: şok iddia!Çukurova Belediyesi’nde cezaevinde yatan adamı dışarıdaymış gibi işe almışlar

adanamuhalif.com, belgelerle açıkladı. Çukurova Belediyesi’nde akıllara durgunluk veren bir skandal ortaya çıktı. Tutuklanıp cezaevine  gönderilen kişinin  dışarıdaymış gibi işe alındığı öğrenildi.

www.adanamuhalif.com’un haberine göre cezaevinde yatan kişi, sanki dışarda ve komisyon huzurundaymış gibi işe alındı. İşte o haber:

CEZAEVİNDE  AMA  KOMİYON HUZURUNDA SÖZLÜ MÜLAKATTA(!)

Alınan bilgi ve iddialara göre F.Ö adlı kişi, eski başkan yardımcısı Ali Arslanlıoğlu Başkanlığında kurulan komisyon tarafından işe alındı.  F.Ö, 21.03.2018 tarihinde tutuklanarak cezaevine konuldu.  Cezaevine girdiğinde belediyede taşeron işçi olan F.Ö’nün taşeron işçilerin KHK ile kadroya alınması nedeniyle iş akdi feshedildi.  Daha sonra maaş puantajına 10 gün devamsız yazılan F.Ö, 02.04. 2018 tarihinde sözlü mülakat şartıyla cezaevindeyken işe alındı.

SAHTE İMZA BİLE ATMIŞLAR

Eski başkan yardımcısı Ali Arslanlıoğlu başkanlığında kurulan komisyonda F.Ö adlı kişi sanki komisyon huzurunda ve hazirundaymış gibi gösterilerek işe alındı. Yani Arslanlıoğlu ve komisyon üyeleri   resmen suç işledi, görevi kötüye kullandı. Adının açıklanmasını istemeyen belediye içinden bir kaynak ise dönemin yetkililerinden bir ismin  komisyon kararını imzalamadığını, apar topar izne yollandığını ve izne yolanan kişi  adına sahte imza atılarak  F.Ö’nün işe alındığını iddia etti.

İFADESİ ALINMALIDIR

Adana Valiliği, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nü göreve davet eden haber kaynakları izne yollanıp yerine sahte imza atılan kişinin ifadesinin alınmasını talep etti. İhaleye fesat, cinayet, yaralama emsal fazlası inşaatlarla bazı müteahhitlere onlarca daire haksız kazanç sağlamak, Yargıtay kararlarında ortaya çıkan usulsüzlükler, gizlenen vergi borçları, gerçek bedelden düşük arsa satışı peşkeşi ile yolsuzluklarla anılan Çukurova Belediyesi’nde şimdi de cezaevinden işe alım skandalı patlak verdi.

İŞTE SKANDALIN BAŞROLÜNDEKİ KOMİSYON ÜYELERİ

F.Ö’yü cezaevindeyken dışarda ve komisyon huzurundaymış gibi sözlü mülakatla işe alan komisyon üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

Komisyon Başkanı: Ali Arslanlıoğlu

ÜYELER: 

Tuğba Aydın (Dönemin Fen İşleri Müdürü)

Müsameddin Topuzoğlu (Dönemin İnsan Kaynakları Müdürü)

İlknur  Özcan (Dönemin Hukuk İşleri Müdürü)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.