Adana, bu haberi konuşuyor

İddialar yenilir yutulur değil: PKK elebaşının öz yeğeni Çukurova Belediyesi’nde işe alındı

Çukurova Belediyesi adanamuhalif.com’un haberiyle çalkalanıyor.  Adana, www.adanamuhalif.com’da yayınlanan haberi konuşuyor. İşte o haber:

Adana’da, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcal’ın 21 yıl PKK davasından hapis yatan öz yeğeni Mustafa Keser’in Çukurova Belediyesi’nde işe alındığı iddia edildi.

İDDİALAR DOĞRU MU?

Sızan bir tanık ifadesi ile belediye çalışanı ve belediyeye yakın kaynaklardan sızan bilgi ve iddialar gerçekleri ortaya çıkardı. İddialara göre PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın kız kardeşi Havva Keser’in oğlu Mustafa Keser, Çukurova Belediyesi’nde işe alındı.

GİZLİ ORTAĞIN RESTORANINDAKİ HİLAF İÇİN ÇALIŞMA

Olayın sadece bununla sınırlı olmadığı da öne sürülüyor. Terör örgütü elebaşının başka bir yeğeninin de Süleyman Demirel Bulvarındaki bir restoranın gizli ortağı olduğu ve bu restoranın imarındaki hilaflı sorunların da çözülmesi için belediyede çalışma yapıldığı da iddialar arasında.

ÖCALAN’IN KARDEŞİYLE HASTANE ODASINDA ÖZEL GÖRÜŞME

24. ve 25. dönem HDP Milletvekili olan PKK elebaşı Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan’ın tedavi için Adana’daki özel bir hastaneye geldiğinde belediyenin en önemli isimlerinden birinin de orada olduğu ve özel bir görüşme yapıldığı, olayın Adana polisi tarafından tespit edildiği de iddialar arasında.

İDDİALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

İnşaatlarda emsal fazlalığı üzerinden rant,  değerinin altında arsa satışları, gizlenen vergi borçları, cezaevinde yatan bir kişinin sahte imzayla işe alınması, işe alınan eş, dost, akraba saltanatı, usulsüz doğrudan teminatla ihaleler, görevi kötüye kullanma, yolsuzluk ve sayısız iddialarla anılan Çukurova Belediyesi, şimdi de terör örgütüyle bağlantılı isimlerle anılıyor.

VALİ DR.  ELBAN HAREKETE GEÇMELİ

 İddiaların başta Adana Valiliği olmak üzere Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nce araştırılması talep ediliyor. Yerel yönetimler konusunda uzman bir isim olan Adana Valisi Dr. Süleyman Elban’ın bu iddialara ilgili gerekli birimleri harekete geçirmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.