Aslan: Derin yoksulluğun gölgesinde bir bayrama daha giriyoruz

CHP’li Hasan Aslan, Türkiye Cumhuriyeti tarihin en yüksek enflasyonuna ulaşıldığını ve halkın derin bir yoksulluk gölgesinde bir bayrama gireceğini söyledi.

HALKA YALAN SÖYLÜYORLAR

TUİK’e göre Haziran ayında yıllık enflasyonun yüzde 78,62 olduğunu, bunun da son 24 yılın en yüksek enflasyon oranı olarak kayıtlara geçtiğini belirten Aslan, ‘’ Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) yıllık enflasyonun is yüzde 175,55 olduğunu duyurdu. Resmen kamusal verileri tahrif ediliyor ve halka yalan söyleniyor’’ dedi.

VEBALİ TÜİK’İN BOYNUNDA

TÜİK’in suç işlediğini, bu iktidarın talimatıyla enflasyon açıkladığını öne süren Hasan Aslan, ‘’Böyle yapmakla suç işliyorlar. Verileri karartıyorlar. Halkımızın yaşadığı enflasyon ile onların açıkladıkları rakam arasında uçurum var. Milyonlarca işçinin emekçinin, doğmamış çocuklarının vebali TÜİK’in boynunda olacaktır’’ diye konuştu.

YOKSULLUK KURUKLARI

Yardım stantlarının, ekmek büfelerinin, iş başvurusu yapılan kurum ve kuruluşların önünde uzayan kuyrukları hatırlatan Aslan, ‘’Artık,  yoksul semtlerde mahalle bakkallarından bardakla yağ, kaşıkla salça alıyorlar. Bu nereye kadar gidecek. Bir bayrama giriyoruz ama halkımız maalesef bayram sevinci yaşayamayacak’’  dedi.

Birlik ve beraberliğin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan Kurban Bayramının, geçtiğimiz yıl   Kovid-19 pandemisi gölgesinde kutlandığını hatırlatan Hasan Aslan, şu ifadelere yer verdi:

Genel Başkanımızın da dediği gibi; bugün hiç kimsenin inancını, yaşam biçimini sorgulamayan, 83 milyonu kucaklayan bir ülke yönetimine ihtiyacımız var. Ancak o zaman, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’yi inşa edebiliriz.

İKTİDAR GİDİYOR, GELİYOR GELMEKTE OLAN

10 milyonu aşkın işsiz var. Mevcut iktidarın bunu çözmesi mümkün değil. İktidar işsizliğe, yoksulluğa çözüm aramak yerine iktidar seçim yasaları ile oynuyor. Bu aslında onların gidici olduğunu gösteriyor.

Bugün, Türkiye’de 4 milyon hanenin elektriği kesik. Bayrama girerken, zor bir dönemden geçen halkımız, geleceğe umutla bakmalıdır. Çünkü geliyor gelmekte olan.

 Bu duygu ve düşüncelerle, gelecek güzel günleri umutla bekleyen milletimizin Kurban Bayramı’nı yürekten kutluyorum.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Tüm halkımızın bayramı kutlu olsun.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.