Büyükşehir’de mali disiplin sağlandı, israf bitti

Adana Metrosu ikinci etabına iktidar tarafından onay verilmemesi, işçi maaşlarının yattığı hesaba icra konulması, meclis grubu ve merkezi hükümetin de onlarca engel çıkarmasına rağmen Büyükşehir Belediyesinde mali disiplin ve gelir gider dengesi sağlandı.

BÜYÜK POJELER GELİYOR

CHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Bülent Maraklı AS Haber TV’de  gazeteci  Murat Yıldız ile katıldığı canlı yayında, Büyükşehir Belediyesi’nde israfın bittiğini, mali  disiplinin sağlandığını, çok yakında büyük projelerin yaşama geçeceğini söyledi.

Gazeteci Murat Yıldız’ın, ‘’Metroya dış kredi bulundu ama izin çıkmadı. Şehir hastanesine, stadyuma gitmesinin kime zararı olacaktı. Borçları bahane ettiler. Aslında izin verilmemesi nedeniyle cezalandırılan halkımız olmuştur. Şu ne kadar ahlaki? Geçtiğimiz ay ASKİ çalışanlarının maaşlarının yattığı hesaba icra koyuldu.2016’dan kalma borç için.  2016’ da Zeydan başkan yoktu. Büyükşehir Belediyesini yönetmiyordu. Yasal olarak işçinin maaşının yattığı hesaba icra konulabilir belki ama bu ne kadar ahlaki ve vicdani? Bunu yapanların oturup düşünmesi lazım… Bu gerçekten ayıptır, vicdansızlıktır’’ sözleri üzerine CHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Bülent Maraklı, şu ifadelere yer verdi:

BAŞARI ÇITASI DAHA DA YÜKSELECEK

 ‘’Başkanımız Zeydan Karalar, katıldığı program ve toplantılarda borç yükü ve altındaki sorunların bir an evvel bütçe disiplini ve belli kurallar çerçevesinde çözüleceğini,  sorunun denetim altına alınacağına iddialı bir şekilde söylüyordu. Şu an nefes alınacak bir döneme girildi. Gelir gider dengesiyle, mali disiplinin sağlanması, israfın önlenmesi engellenmesiyle birlikte bizi büyük projeler bekliyor.  Bu nedenle onlarda büyük moral var. Kısa dönem sonra tüm Adanalıları memnun edecek hizmetler hayata geçecek. Hem meclis grubu, hem de merkezi hükümetin ona engellenmesine rağmen çok kısa zaman içinde hizmetler yaşama geçecek. Yeter ki yaptığımız işi kamu vicdanı ve belli etik sınırlar içinde yapalım. Yakalanan başarı çıtası daha yükselecek.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.