adanamuhalif.com yazdı: Öcalan’ın yeğeninden sonra PKK intihar bombacısın amcaoğlu ile eşi ve dayısı da işe alınmış

adanamuhalif.com adlı haber sitesinde yayınlanan haber kenti ayağa kaldırdı. adanamuhalif.com, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın yeğeni ile bombalı intihar saldırısında 3 polis, 2 sivilin şehit olup 18 kişinin yaralanmasına neden olan Leyla Kaplan’ın amca oğlu ile eşinin ve dayısının da Çukurova Belediyesi’nde işe alındığını yazdı. İlgili haberde İçişleri Bakanlığı, Adana Valiliği, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve il emniyet müdürlüğü göreve davet edildi.

İşte adanamuhalif.com’da yayınlanan o haber:

Adana’da, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcal’ın 21 yıl PKK davasından hapis yatan öz yeğeni Mustafa Keser’in Çukurova Belediyesi’nde işe alındığı iddialarının ardından aynı örgütün intihar bombacısının kuzeni, eşi ve dayısının da işe alınması olayıyla çalkalanıyor.

5 KİŞİYİ ŞEHİT EDİP 18 KİŞİYİ YARALADI, AMCAOĞLU BELEDİYEDE İŞ BAŞI YAPTI

Belediye içinden ve belediyeye yakın kaynaklardan sızan bilgi ve iddialara göre 25 Ekim 1996’da Çevik Kuvvet Müdürlüğüne intihar saldırısı düzenleyen ve üçü polis, iki sivilin şehit olmasına, 18 kişin de yaralanmasına neden olan PKK’lı bombacının amcaoğlu Salih Kaplan belediyede başkan Soner Çetin’e koruma olarak işe alındı. Salih Kaplan’ın Başkan Soner Çetin göreve geldiğinden bu yana belediyede görevde olduğu öne sürüldü.

AİLE BOYU: ÖRGÜT BOMBACISININ  AMCAOĞLU, AMCAOĞLUNUN EŞİ VE DAYISI DA BELEDİYEDE

1996 yılında Çevik Kuvvet Müdürlüğü’ne saldıran kişinin PKK mensubu Pınar kod adlı kişi olduğu belirlenmişti. Kanlı örgüt PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın kız kardeşi Havva Keser’in oğlu olan Mustafa Keser’in 21 yıl PKK davasından hapis yatıp çıktıktan sonra Çukurova Belediyesi’nde işe alındığı ortaya çıkmıştı. Şimdi de bu olaya 1996’da intihar saldırısı yapan Leyla Kaplan’ın kuzeni Salih Kaplan, Salih Kaplan’ın dayısı Ramazan Kuşkanat ve eşi Sevgi Kaplan’ın da işe alınması eklendi.

 25 Ekim 1996’da Adana Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına intihar saldırısı düzenlendi.  Teröristin üzerine bağladığı bombaları patlatması sonucu, nizamiyede görevli üç polis iki vatandaş şehit oldu, Terörist de parçalandı.

PKK’lı Leyla Kaplan’ın yaptığı intihar saldırında 9’u polis, 9’u sivil 18 kişi yaralanmıştı.

Başta İçişleri Bakanlığı ve Adana Valiliği olmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığı ile Adana Emniyet Müdürlüğünün konuya el atması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.