Rezaletin daniskası

Adana’nın MHP’li Karaisalı İlçe Belediyesi geleneksel Karakucak Güreşleri’ni 3 kez üst üste kazanan pehlivan İbrahim Bölükbaşı’na 910 gram 24 ayar altından oluşan kemerini vermedi. Kemer sırra kadem basarken şampiyon pehlivan belediyeden dava yoluyla kemerini almaya çalışıyor. 

Gazete Duvar’dan Armağan Kabaklı ve adanamuhalif.com’un haberine göre Karaisalı İlçe Belediyesi’nce yapılan Kızıldağ Karakucak Güreşlerini 3 kez üst üste kazanan İbrahim Bölükbaşı’ya taahhüt edilen 910 gr 24 ayar altın teslim edilmezken, 2018 yılında dönemin Adana Büyükşehir Belediyesi yönetimince alınan 910 gram altın tutanaklara göre Karaisalı Belediyesi’nde görünüyor.

2018 yılında Adana Büyükşehir Belediyesi’nce alınan ve Karaisalı Belediyesi’ne tutanakla teslim edilen altının sporcuya verilmemesine gerekçe olarak 2020 yılında pandemi nedeniyle güreşlerin yapılmaması gösteriliyor.

2018 ve 2019’da Karaisalı Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nde şampiyon olan İbrahim Bölükbaşı, 2020’de pandemi nedeniyle verilen aranın ardından 2021’de yeniden şampiyon oldu. Salgın nedeniyle verilen ara gerekçe gösterilerek Karasalı Belediyesi tarafından 910 gram altın sporcuya teslim edilmedi.

Sporcuya altının verilmemesinin yanında bir diğer önemli problem de 2018 yılında Adana Büyükşehir Belediyesi’nce alınan altının, tutanaklara göre Karaisalı Belediyesi’nde olması.

Dönemin Adana Büyükşehir Belediyesi yönetimince alınan ancak sporcuya teslim edilmeyen 910 gram altının, neden tutanakla Karaisalı Belediyesi’ne teslim edildiği belirsizliğini koruyor. Altının Karaisalı Belediyesi’nde olup olmadığı ise bilinmiyor.

Dönemin Adana Büyükşehir Belediyesi yönetimince ihale ile satın alınarak MHP’li Karaisalı Belediyesi’ne teslim edilen altın kemeri tüm çabalarına rağmen teslim edilmeyen İbrahim Bölükbaşı konuyu yargıya taşıdı. Görülen üç duruşmada karar çıkmazken, 1 Eylül’de yeniden görülecek duruşmada Ankara’dan atanan bilirkişi raporu mahkemeye sunulacak. Kemer mağduru olan pehlivan Bölükbaşı, altın kemerin belediyedeki akıbetinin ne olduğunun bilinmediğinin altını çizerken, Gazete Duvar’a yaptığı açıklamada altınların günümüzdeki değerinin kemer ile birlikte 1 milyon lirayı aştığını kaydetti. Bölükbaşı, Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ın taleplerine somut bir cevap vermediğini vurgulayarak, “Kemer ve altınlar ortada olmadığı için beni yıktırmak için İran’dan sporcu getirdiler. Adana Büyükşehir Belediyesi kemeri teslim etmiş. Karaisalı Belediyesi’nin kemeri ne yaptığı belli değil. Biz avukatımla davamızı açtık. Üç mahkeme görüldü ama sonuç çıkmadı. Adana’da bilirkişi olmadığı için Ankara’da bilirkişiye gitti. 1 Eylül’de yeniden davamız var. Dava sonucunda hak ettiğim kemeri almayı bekliyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.