Çukurova Belediyesi’nde derin suskunluk!

Çukurova Belediyesi’nde yaşananlara Aydınlık Gazetesi de yer verdi.Çukurova Belediyesi ise iddialarla ilgili suskunluğunu koruyor.

İddialar Ulusal Kanal’ın ana haber bülteninde yer aldıktan sonra aydinlik.com.tr, ulusal.com.tr, adanamuhalif.com, adana24.com ile metroturkhaber.com adlı haber sitelerinde de paylaşıldı.

Yenilir yutulur olmayan iddialar karşısında Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve yetkililer suskunluğunu korurken Adana kamuoyu hem bir cevap hem de İçişleri Bakanlığı, Adana Valiliği, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adana Emniyet Müdürlüğü’nün harekete geçmesini bekliyor.

Aydınlık’tan Yalçın Semir Akarsu’nun haberine göre konuya ilişkin açıklama yapan Vatan Partisi Adana İl Başkanı Ahmet Suseven, Belediye Başkanı Soner Çetin’in iddiaları yanıtlamasını istedi, konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

Çukurova Belediyesi’nde, Abdullah Öcalan’ın terör örgütü üyeliğinden 21 yıl hapis yatan yeğeni Mustafa Keser’in ve 1996 yılında Adana Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne intihar saldırısı düzenleyen PKK’nın intihar bombacısı Leyla Kaplan’ın akrabalarının belediyede işe alındığı iddia edildi. Belediye Başkanı Soner Çetin’in, FETÖ’cü müteahhitlere “arsa peşkeş” çektiği, imara uygun olmayan alanlarda izinler verdiği ve inşaatların kat izinlerini fazla verip, “haksız kazanç” sağladığı da iddialar arasında. Başka bir iddia ise bu konularda haber yapan gazetecilerin tehdit edildiği yönünde.

 ‘PKK’NIN İŞÇİ BULMA KURUMU GİBİ ÇALIŞIYORLAR’

Konuya ilişkin açıklama yapan Vatan Partisi Adana İl Başkanı Ahmet Suseven, CHP’li belediyelerin, PKK’nın kadrolarına iş ve ihale verme gibi konularda çok cesur ve gönüllü davrandığını söyledi. Suseven, Buyruk’un operasyonda gözaltına alındığını hatırlatarak bu örnekleri CHP’li belediyelerin olduğu birçok yerde görmenin mümkün olduğunu belirtti. Suseven, “CHP belediyeleri bu açıdan PKK’nın iş ve işçi bulma kurumu gibi çalışmaktadır. Ortaya saçılan iddiaların gerçeği yansıtma ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

 ‘BELEDİYENİN BİR YANINDA FETÖ BİR YANINDA PKK VAR’

Suseven, “Bu iddiaların bir tarafında PKK var bir tarafında FETÖ var. Ortaya saçılan bütün iddialara rağmen Çukurova Belediye Başkanı Sayın Soner Çetin başta olmak üzere belediyenin bütün yetkilileri sessizliklerini koruyor. Ortaya atılan iddialar ise yenilir yutulur gibi değil” diyerek tepki gösterdi. Konunun takipçisi olacaklarını belirten Suseven, yetkililerin kamuoyunu aydınlatması gerektiğini ifade etti. Suseven, siyasi partilere ve STK’lara şöyle seslendi:

 “Bu iddialar aydınlanana kadar Vatan Partisi olarak olayların üzerine gideceğiz. Sizleri de Çukurova Belediyesi’nde gelişen olayları araştırmaya ve aydınlanmasında görev almaya davet ediyoruz.”

BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’E 6 SORU

Vatan Partisi’nin milletin mallarının peşkeş çekilmesine, belediyelerde rant ortaklığına, terör örgütlerine belediyeler aracılığıyla alan açılmasına izin vermeyeceğini belirten Suseven, “Vatan Partisi’nin yönettiği belediyelerde rant ve vurgun ilişkileri olmaz. Bu nedenle milletimizden yetki istiyoruz” dedi.

Suseven, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e şu soruları yöneltti:

PKK’nın kadrolarını belediyede işe alıyor musunuz?

FETÖ’cü müteahhitlere arsa kıyağı yaptınız mı?

İnşaat kat izinlerini olması gerektiğinden fazla verip haksız kazanç sağlıyor musunuz?

İmara uygun olmayan yerleri FETÖ’cü müteahhitlere peşkeş çektiniz mi?

Hakkında yolsuzluk davaları olan ve uzun süre Çukurova Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ali Arslanlıoğlu ile ilişkileriniz boyutu nedir?

İddiaların izini süren gazetecileri tehdit ettirdiniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.