adanamuhalif.com yazdı: Bu işin altından da Çukurova çıktı. FETÖ borsası kuran uyuşturucu baronu savcı tanıdık çıktı

adanamuhalif.com, bir kez daha skandal bir iddiayı gündeme taşıdı.

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı operasyonda, uyuşturucu baronu olduğu ortaya çıkan Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş, tanıdık çıktı.

SONER ÇETİN’İN İĞRENÇ SÖZLERİNE

TAKİPSİZLİK VERDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Yarbaş’ın Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in KOD 29’dan işten çıkardığı kadın işçiye yönelik, ‘’Benim için metresleri var demiş. Nerden biliyorsun başını mı tuttun?’’ şeklindeki iğrenç sözlerine takipsizlik veren savcı olduğu ortaya çıktı.

İŞE İADEYİ KAZANDI AMA…

KOD 29’la çıkartılan kadın işçi, işe iade davasını kazanırken, Çukurova Belediyesi’nin buna itiraz ettiği ve dosyanın istinafa gönderildiği fakat burada görevli bazı yargı mensuplarının eşleri ve yakınlarının da Çukurova Belediyesi’nde işe alındığı da öğrenildi. Dosya halen Adana İstinaf Mahkemesi’nde…

UYUŞTURUCU TRAFİĞİNİ YÖNETİP FETÖ BORSASI KURMUŞ

Cumhuriyet savcısı Osman Yarbaş, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” ile “suç örgütü kurma” iddiasıyla çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı. Adana’da görevli Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ın poli memuru F.K’ya uyuşturucu sevkiyatı ile ilgili talimatlar verdiğini tespit edilirken, uyuşturucu trafiğini yönettiği ortaya çıkmıştı.

4’ü polis 14 zanlının tutuklandığı soruşturmada adı geçen ve Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) görevden uzaklaştırılan Cumhuriyet savcısı Osman Yarbaş, Adana’da tutuklanmıştı. Yarbaş’ın uyuşturucu trafiğini yönettiği ve örgüt lideri olduğu ortaya çıkarken aynı zamanda FETÖ borsası oluşturduğu da belirlendi.

NE OLMUŞTU?

2021 yılı Ekim ayında Adana’da yayın yapan Radyo Deva’da canlı yayına çıkan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin KOD-29’dan çıkardığı kadın işçi için , “Sen tutup benim gibi bir adamın namusuna laf söyleyemezsin. Beş tane metresi var falan filan… Başını mı tuttun, nereden biliyorsun?” şeklinde ahlaksızlığın zirve yaptığı sözler söylemişti. Çukurova Belediyesi’nde iftiraya kurban giderek KOD-29’dan çıkarılan tek kişi olan kadın işçi suç duyurusunda bulunmuş ama takipsizlik verilmişti. Takipsizlik veren savcı tanıdık çıktı. Yani o savcı, Soner Çetin’in iğrenç sözlerini görmeyen ama FETÖ borsası kurup uyuşturucu baronu olduğu da ortaya çıkan Osman Yarbaş’ın ta kendisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.