Ranta bak: Düşük bedele satılan belediye arsasında 550 dairelik bina yükseliyor

Çukurova Belediyesi’nin değerinin altında arsa satışı yaparak bazı müteahhitlere haksız kazanç sağladığı iddialarına bir yenisi daha eklendi.adanamuhalif.com iddiaları gündeme taşıdı. İşte adanamuhalif.com’un haberi:

KİLİT İSİM ALİ ARSLANLIOĞLU

Çukurova Belediyesi eski başkan yardımcısı Ali Arslanlıoğlu’nun Kozanlı hemşerisi müteahhit A.N’ye bu alanın düşük bedelle satılmasında kilit rolü olduğu da belediye içindeki kaynaklardan sızan iddialar arasında. Yüzüncüyıl mahallesindeki Adana Kriminal Polis Laboratuvarı karşısında ki eski temizlik ve yol işleri şantiyesinin bulunduğu ve düşük bedelle satılan alanda yaklaşık 550 daire yükseliyor.

A.N’YE 300, BELEDİYE MÜTEAHHİTLERİNE 250 DAİRE

Söz konusu eski temizlik ve yol işleri şantiyesinin müteahhit A.N’ye verilen bölümünde yaklaşık 300 daire yükselirken, arsanın diğer bölümün de belediye müteahhitlerinden E.M ve H.Y’ye belediyedeki sözde alacaklarına mahsuben peşkeş çekildiği de iddialar arasında. Belediye içindeki kaynaklar, belediye müteahhitleri E.M ve H.Y’ye verilen alanda da 250 daire yapıldığını öne sürdü. Adana Valiliği, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nü göreve davet eden kaynaklar,  yapılan incelemenin ardından gerçeklerin ortaya çıkacağını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.