Aslan’dan 30 Ağustos mesajı: Mücadelenin zaferle taçlandığı gün

CHP’li Hasan Aslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, ‘’30 Ağustos, Cumhuriyetimizin kuruluşu yolunda, emperyalist güçlere karşı verdiğimiz bağımsızlık mücadelesinin zafere yürüdüğü en önemli günlerinden birisidir’’ dedi.

100 yıl önce 26 Ağustos 1922’de, büyük zaferin ilk adımının atıldığını anımsatan Aslan, ‘’ Emperyalizme karşı, o gün konulan irade bugün de yolumuzu aydınlatıyor. Bugün de ekonomisiyle, tarımıyla, sanayisiyle güçlü; işçisi, memuru, çiftçisiyle mutlu bir ülke mücadelemizi bu iradenin ışığıyla  sürdürüyoruz’’ diye konuştu.

Aslan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’30 Ağustos, bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze kast edenlere karşı bir halkın geleceğine topyekun sahip çıktığı mücadelenin taçlandığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emaneti olan güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak ‘millet egemenliği’ özlemini eksiksiz şekilde hayata geçirme zamanıdır. Mazlum milletler arasında il kurtuluş mücadelesini veren ve ezilen uluslara örnek olan Atatürk Türkiye’sinin büyük zaferi üzerinden bir asır geçti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, egemen güçlerin prangalarından kurtularak tam bağımsızlığa kavuşmuştur. Bu kutlu mücadelenin başkomutanı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.

Bizlere düşen cumhuriyeti, demokrasi ile taçlandırarak ülkemizi kalkındırmanın yanı sıra, mazlum halklara da umut ışığı olmaktır.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.