adanamuhalif.com yazdı: Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel nereye koşuyor?

Çukurova Üniversitesi’ne yıllar sonra üniversitede hiçbir görev yapmayan, üniversite ile tek bağı buradan mezun olması olan Meryem Tuncel beklenmedik biçimde Amerika’dan rektör olarak atandı.

Uzun yıllar Adana’dan uzak kalan bir kişinin “tepeden inme” bir şekilde üniversiteye rektör atanması da dikkatlerden kaçmamıştır.Adana medyacılarının yoğun ilgisine mazhar olan Rektör hanımefendi medyacılar ile sıcak ilişkiler kurarak kısa zamanda kendini sevdirmeyi başardı.

Sayın Rektörün yurt dışındaki akademik çalışmaları YÖK tarafından onaylanmış mıdır?

Çünkü yurt dışındaki birçok çalışmanın bağışlar karşılığında ödüllendirildiği de bilinmektedir.

Umut verdi ve bol bol mavi boncuk dağıttı.

Hepsi bu kadar mı?

Bu süreçte üniversitenin yönetim kademesini kademeli olarak değiştiren Rektör Hanım, uzun bir süre tebrikleri kabul etmekle yani “hoş geldin beş gittin”le zaman geçirerek Adana kamuoyunu tanımaya çalıştı.

Bu arada medyacılar da tam gaz Rektör hanımı desteklemeye  devam ediyor.

Yıllarını Amerika’da bir üniversite de geçiren Rektör Hanım hakkında bir sürü de “bilinmeyenler var” sorusu kamuoyunda  sıkça sorulmaktadır.

Üniversitenin önceki dönemde görev yapan bürokratlarını hedef alarak, açık veya gizli mobbing uygulatarak, görevi bırakmalarını veya daha pasif görevlere atayarak, üniversitenin hafızasını silerek ne yapmaya çalıştığı kamuoyunda merak konusudur.

Yoksa birtakım medyacıların övgüsü ile çok başarılı imajı tamamen algı yönetiminden başka bir şey değildir.

Rektör hanımın yakınlarının üniversitede hakimiyet  kurmaya çalıştığı artık Adana kamuoyunda konuşulmaktadır.

Rektör hanımın şimdiye kadar yaptığı atamalarda yakınlarının etkisi olduğu Adana kamuoyunda yaygın olarak konuşulmaktadır.

Nedense hem medyacılar hem de YÖK bu konuda suskun.

Rektör hanımın göreve başladığı günden beri atamaları ve görevden almaları ve yapılan alım ihaleleri mutlaka YÖK tarafından soruşturulmalıdır.

Yine bu yakınlarının; Rektör hanımı önümüzdeki dönem “Büyükşehir Belediye Başkan Adayı” olması için çalışmalar ve kulisler yaptıkları da Adana kamuoyunda konuşulmaktadır.

Bence asıl bilinmesi gereken konu Rektör hanımın Amerika’da Teksas’ta üniversitede başarılı bir  dönem geçirmesine rağmen Adana’ya gelmesi  önceden yapılan bir plan dahilinde midir?

Rektör hanımın geldiği Teksas bölgesi aynı zamanda FETÖ’cülerin de yığınak yaptığı bölgedir.

Nitekim 2016 yılında Amerika’ya kaçan FETÖ’cülerin önde  gelenlerinden  Fatih Üniversitesi eski rektörü  ŞERİF ALİ TEKALAN da  Teksas’ta bir üniversitesinin rektörlüğünü yapmaktadır.

Rektör hanımın Amerika’da kaldığı sürede Türkiye’den  ABD’ye kaçan FETÖ’cü unsurlarla herhangi bir teması  olmuş mudur?

Rektör hanım o dönem içerisinde,  adı geçen bu şahıs ile görüşme yapmış mıdır acaba?

Tek yaptığı üniversiteyi yakınları ile yönetmeye çalışmak ve üniversite çalışanlarını yerlerinden etmek ve kendine göre kadrolaşmak mıdır?

Geçtiğimiz aylarda üniversite kütüphanesinin önündeki  Atatürk heykelinin çevresinin oldukça bakımsız durumda  olması ve bu durumun kamuoyuna yansıması Rektör hanımın çalışma tarzını da ortaya koymaktadır.

Sadece orası mı, üniversitenin her yeri dökülüyor çimleri bile biçtiremeyen bir yönetim, bu güzide kurumu nereye taşıyabilir ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.