Sümer: Saray hariç herkes için kara kış kapıda

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, yapılan araştırmalara göre vatandaşın en çok faturalarını öderken zorlanmasıyla ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Orhan Sümer, “Saray hariç herkes için kara kış kapıda” dedi

FATURALAR TEFECİ SENEDİ GİBİ OLDU

Adana Milletvekili Orhan Sümer, şu ifadelere yer verdi:

“Saray iktidarının Türkiye’yi sürüklediği ekonomik kriz vatandaşlarımız için büyük bir buhran haline dönüşmüştür. Sürekli artan fiyatlar karşısında eriyen maaşlar ile alım gücünün düşmesi vatandaşları ikinci hatta üçüncü işlerde çalışmaya itmiş ne yazık ki bu durumda çözüm olmamıştır. Milyonlarca hanenin faturaları ödeme zorluğu yaşadığı artık tüm Türkiye’nin bildiği bir gerçektir. En temel giderler arasında bulunan hane faturaları tefeci senedi gibi, milletin ödeyemeyeceği durumdadır. Özellikle alt gelir grupları ve emeklilerimiz posta kutusunda fatura görmekten korkar hale gelmiştir.

 

ISINMAK İÇİN TEK PETEK YAKABİLEN ŞANŞLI

Tüm dünyada enerji krizi tartışılırken, Saray İktidarının kibirlileri, bu krizin Türkiye’yi etkilemeyeceğini söylüyorlar. Oysa Elektrik ve Doğalgaza gelen zamlardan sonra Türkiye daha büyük bir krizin eşiğinde. Geçen kış bir çok evde, ısınmak için evdeki bir peteği çalıştırdığını söyleyen aileler gelen faturaları zor ödediklerini belirtmişti. Bu kış ise o tek bir peteği yakıp ısınabilen şanslı sayılacak. Vatandaşı battaniye, yorgan altında ısınmaya mecbur bırakanlar, her sene gaz bulduk açıklaması yapmayı da ihmal etmiyor.

GAZ LAMBALARI GERİ DÖNDÜ

Anadolu’da bir çok evde gaz lambaları kullanılırdı. Ancak fatura yüzünden, ekonomik nedenlerle elektrik kullanılmaması, AKP Döneminin unutulmayacakları arasına girdi. Yüksek elektrik faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlarımız gaz lambası kullanmaya başladı. Türkiye’yi iflasın eşiğine sürükleyenler bin odayı saraylarında ışıl ışıl oturdukları için fark etmiyor olabilirler. Ancak vatandaş hayatta kalabilmek için yüz sene öncesine geri dönmek zorunda kalıyor.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.