Öfkeli mahalleli, soluğu Yüreğir Belediyesi önünde aldı

Yapsatçı müteahhitler, vatandaşların evlerini yıktıktan sonra, bina yapmaktan vazgeçince olay çıktı. Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı PTT Evleri Mahallesi sakinlerine kat karşılığı daire sözü veren müteahhitler, evler yıkıldıktan sonra işten vazgeçince mahalleli soluğu belediye önünde aldı.

BELEDİYE ÖNÜNDE ARBEDE ÇIKTI

Yaşananlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Daha önce ‘’Büyük kentsel dönüşüm müjdesi’’ diye duyurulan olay, şimdi protesto ve isyan nedeni oldu. Alınan bilgi ve iddialara göre PTT Evleri Mahallesinde yeniden yapılan imar düzenlemesinde verilen  2.4 yoğunluk verilen alanlar 1.6 yoğunluğa düşürülünce yapsatçı müteahhitler yıkılan evlerin yerine bina yapmaktan vazgeçti. Olayı duyan mahalle sakinleri de Yüreğir Belediyesi önüne akın etti. Evsiz kalan vatandaşlar  ile belediye görevlileri arasında arbede çıktı.

KOCAİSPİR NE DEMİŞTİ?

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir, kentsel dönüşüm müjdesi verildiğinde “İlk etapta doğal afetlerden sürekli etkilenen mahallelerimizde kentsel dönüşümü başlatıyoruz. 4 mahallemizde 500’er adet olmak üzere toplamda 2 bin konut yapacağız. Diğer mahallelerimiz için de çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımızın hepsi vatandaş odaklı olacak. Gönül rızası olacak. İnşallah bunların arkası gelecek. İlçemizin ve insanımızın beklediği gelişim ve değişimi yapacağız. Yüreğir’in vizyonunu yenileyecek, çehresini değiştireceğiz. Yüreğirliyi güzel günler bekliyor” ifadelerine yer vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.