Tunç: Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Seyhan Belediye Meclis üyesi Mustafa Tunç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Tunç, “ Büyük Devlet adamı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, yüce Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle ilelebet yaşatmak hepimizin ortak gayesi olmalıdır” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Seyhan Belediye Meclis üyesi Mustafa Tunç, Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafından birleşen Türk Milletinin, vatanı ve bayrağı için kanının son damlasına kadar mücadele verdiğini Kurtuluş Savaşından sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin, ilelebet yaşayacağını belirterek şunları söyledi:

“Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır. Bunun içindir ki Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.