ET VE SÜT KURUMU’NDA SKANDAL !

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Et ve Süt Kurumu’nda yaşanan ve Sayıştay raporlarına yansıyan usulsüzlüklerle ilgili skandalı, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Orhan Sümer, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz ne yazık ki en çok temel gıda ürünlerindeki fiyatları etkiliyor. Birçok anne baba çocuklarını yeterli şekilde besleyemediklerini söylüyor. Saray iktidarı her ne Kadar Rakamlarla oynasa da vatandaşımız markete her gittiğinde gerçekleri görüyor. Bugün çocuk gelişiminde ve beslenmesinde en temel gıda olan bir litre sütün fiyatı 21- 22 lira. Günlük tüketimde ne Yazık ki dar gelirli aileler bu fiyatları karşılamakta zorlanıyor. Ancak devletin böyle zor durumlar için kurmuş olduğu vatandaş rahat rahat et ve süt tüketebilsin diye hizmet veren bir kurumu var. Bu kurumun Adı Et ve Süt Kurumu. Et ve Süt Kurumunun şubesiymiş gibi görünen, vatandaşa et ve süt satışı yapan ancak kurumla hiç alakası olmayan dolandırıcılar tespit ediliyor. Peki bu durum karşısında Et ve Süt Kurumu ne yapıyor biliyor Musunuz? Vatandaşlardan şikayet gelene kadar bu dolandırıcılara kurumun şarküteri ürünlerini satmaya devam ediyor. olacak iş değil ama oluyor.

ET SÜT PEYNİR ALTINLA YARIŞIYOR

Saray iktidarının beceriksiz yönetim anlayışı liyakatten uzak atamaları, kurumlarımızı nasıl etkiliyor Sayıştay raporları ortaya koyuyor. Devletin kurumu, gıda gibi çok hassas bir konuda vatandaşa bozuk ve pahalı ürün satılmasına göz yumuyor. İşte bu zihniyetin yönetiminde bugün sütün litresi 20 lirayı aşıyor. Çocuklarımız yeterli şekilde beslenemedikleri için sağlıklı büyüyemiyor. Et ve süt ürünleri altınla yarışır hale geldi. az kaldı. 5 ay sonra mazlumun sırtındaki bu ağır küfeyi hep birlikte kaldıracağız.

AYLIK TEMEL GIDA ALIŞVERİŞİ YAPABİLEN HAZİNE BULMUŞ GİBİ SEVİNİYOR

 Saray iktidarı ekonomi yönetiminden ve biliminden o kadar uzak ki açıkladığı zam oranını bir gün geçmeden yeniden güncellemek zorunda kalıyor. Vatandaşın tepkisine göre ekonomi modeli belirlemeye çalışıp şov yapıyorlar.

Özellikle hayat pahalılığı vatandaşın belini bükerken temel gıda fiyatlarındaki yükseliş milletin en çok zorlandığı konu oluyor. Evine aylık temel gıda alışverişini eksiksiz yapabilen hazine bulmuş gibi seviniyor. Milleti bu duruma düşürenler ise uçan, yüzen ve 1150 odalı saraylarda yaşıyor.”

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.