“Bu yol yalnız yürünmez” diyen gençler buluştu

Türkiye Komünist Partisi’nin gençlik örgütü geçtiğimiz günlerde gençlerin yaşadığı sorunlara karşı bir araya gelmeye çağırdığı “Bu Yol Yalnız Yürünmez” başlıklı bir açıklama yapmıştı.

Türkiye Komünist Gençliği’nin açıklaması sonrasında 7-8 Ocak’ta Türkiye’nin pek çok ilindi gençlerin yan yana geldiği toplantılar yapıldı. 7 Ocak Cumartesi günü Ankara’da buluşan gençler, 8 Ocak Pazar günü ise Adana, Antalya, İstanbul, İzmir, Manisa, Muğla, Gaziantep, Eskişehir, Tekirdağ, Kayseri, Kocaeli ve Konya’da bir araya gelerek, eşit ve özgür bir ülke mücadelesi için Türkiye Komünist Partisi’ne katıldı.

Gençler ülkenin gerçek sorunlarına karşı bir araya geliyor

Gençleri toplumsal mücadeleden soyutlayarak etkisizleştirme gayretinde olanlara örgütlü mücadele saflarına katılarak cevap veren gençler, “Omuz omuza olacağız! Başta okullarımız, yurtlarımız, yemekhanelerimiz olmak üzere her türlü hak gasbına karşı bir araya gelip eğitim, barınma, beslenme haklarımıza göz dikenlerin yakasına yapışacağız. Hakkımızı beraber arayacağız.” dedi. Toplantılarda ortaya çıkan irade gençlerin ülkenin sorunları karşısında sorumluluk almak konusunda kararlı olduklarını gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.