adanamuhalif.com yazdı: Dilan Sitesi ağır yaralı, Özmert İnşaat’ın sahipleri ise ortada yok!

Özmert İnşaat Sahipleri Müteahhit Adil Tunç ve oğullarının Yeşilyurt mahallesi Ahmet Sapmaz Bulvarı’nda yaptıkları 3 bloklu Dilan Sitesi ağır hasarlı çıktı. adanamuhalif.com’un haberine göre kolonlarin patladığı sitede 90 aile perişan durumda. Adil Tunç ve oğulları ortada yok.

Yeşilyurt mahallesi Ahmet Sapmaz Bulvarı’ndaki  Dilan Sitesi A-B-C  bloklarında Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen ekiplerin yaptıkları tespitte 3 blok ağır hasarlı olarak tespit edildi. Dilan Sitesi A-B-C blokların müteahhit firması yurt içi ve yurt dışı otoban, köprü vb. devlet ihalelerini alan yapan yurtiçi ve yurtdışında büyük şantiyeleri olan Özmert İnşaat Limited Şirketi. Özmert İnşaat sahipleri Adil Tunç ve oğulları depremin ilk gününden bugüne kadar yapmış oldukları kusurlu ve projeye aykırılıklarla dolu Dilan Sitesi sakinleri ile ilgilenmedi.

Firma sahibi Adil Tunç’un oğullarından Seyhan Belediyesi Encümen Üyesi Mustafa Tunç yönetici ve bir iki kat malikini arayarak gerekli her şeyin yapılacağını söylemiş fakat bugüne kadar binaların bulunduğu yere dahi gelmemişler. Site sakinleri, yaklaşık 90 aile rezillik içinde eşyalarını almaya çalışıyor. Son 3 gündür bina önünde ibretlik manzaralar oluşmuş, binadan insanlar elleriyle eşyaları alıp çıkmayı çalışıyor. Site sakinleri eşyalarını Mavi Bulvar üzerinde refüje yığıyorlar. Dilan Sitesi sakinleri, kendilerine “Ölmediğiniz için şükredin” şeklinde söylemlerde bulunan müteahhit firma sahipleri hakkında yaşadıkları felaketle ilgili her şeyden önce cezai soruşturma yapacaklarını gerekirse 90 daire malikleri Adana Adliyesi önünde basın açıklaması yapacaklarını bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.