Ha yıkıldı, ha yıkılacak: Daha neyi bekliyorsunuz?

Adana’nın Sarıçam ilçesi, Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki yan yana yapılmış her biri 14 kattan oluşan iki bina mahalle sakinlerinin korkulu rüyası haline geldi. Adana’da, deprem felaketinde 417 kişi yaşamını yitirdi. Sarıçam ilçesinde yıkılan bina yoka fakat binaların büyük çoğunluğu peş peşe gelen depremler nedeniyle içine girilemeyecek kadar riskli. Binalar yan yatmış ve baştan aşağı çatlamış durumda.

ALINAN HİÇ BİR ÖNLEM YOK

İşte bu binalardan biri de Ertuğrulgazi mahallesi, Akkuyu TOKİ evleri karşısında bulunan ve Adın İnşaatın yapmış olduğu binalar. Bu riskli binaların tam karşısında TOKİ sosyal konutları, yan tarafına yakın yerde ise cami bulunuyor.  Bina önündeki istinaf duvarlarının bile hasar aldığı görülürken, burada hiç bir önlem alınmaması da dikkat çekiyor.

BİR AN EVVEL YIKILMALI

Bu tehlike saçan binaların önünden her gün onlarca araç ve insan geçiyor. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde meydana gelen ve 10 ili vuran felaketin üzerinden 2 haftadan fazla zaman geçti. Adana’da arama kurtarma çalışmaları da sona erdi ancak riskli yapılar tehlike saçıyor. Ertuğrulgazi mahallesi TOKİ sakinleri, bu tehlike saçan binanın bir an evvel yıkılmasını istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.