Valilik kararına hiçe sayıp inşaata devam ediyorlar

Adana’da, deprem nedeniyle 6 Şubat Pazartesi gününden önce başlatılan ve yapımı süren inşaat çalışmalarının valilik kararıyla durdurulmasına rağmen, bu kararı hiçe sayanlar olduğu görüldü.

KARARI YOK SAYANLAR GÖDEN KAÇMADI

Seyhan ilçesine bağlı Onur Mahallesi, Onur Caddesi’nde bulunan A-101 marketin karşısında yapımı devam eden inşaatta valiliğin kararına rağmen binada çalışma yapılıyor. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve Adana’nın da içinde olduğu 10 ili etkileyen, can kayıpları ve yıkımlara neden olan depremlerin ardından Adana Valiliği bir karar aldı ancak bu kararı delenler de gözden kaçmadı. Valilik kararının hiçe sayanlara ise vatandaşlar tepkili.

İŞTE O AÇIKLAMA

Adana Valiliği’nden yapılan açıklamada, ‘’06.02.2023 tarihinden önce inşasına başlanmış ancak yapımı henüz tamamlanmamış inşaatların yapımı durdurulacaktır. İlgili kurumlara gönderdiğimiz resmi yazıda açıklandığı üzere; bu inşaatlarla ilgili olarak, görevli teknik heyet tarafından hazırlanan raporun ilgili idarece değerlendirilmesinden sonra uygun olduğuna karar verilenlerin faaliyetlerine izin verilecektir.” İfadelerine yer verildi.

VALİLİK KARAR ALDI AMA…

Adana Valiliği’nin aldığı karar, basın yayın organlarında yer aldı ve gerekli uyarılar yapıldı fakat halkın can ve mal güvenliği için alınan bu önlem bazı bölgelerde hiçe sayılıyor. Onur Mahallesi, Onur Caddesi’nde bulunan A-101’in marketin karşısında yapımı devam eden inşaatta valiliğin kararına rağmen binada adeta yangından mal kaçırırcasına hummalı bir çalışma yapılıyor. Mahalle sakinleri, valiliğin ve ilgili belediyelerin gerekeni yapmasını bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.