adanamuhalifcom.dan dikkat çeken Çukurova detayı: İşte o yazı: Deprem sonrası Adana

Asrın felaketini yaşandığı depremden sonra Adana’nın kuzeyinde yani bir çoklarının yüksek yüksek binalar yaparak  rantiyenin merkezi haline getirdikleri Çukurova bölgesinde hayat  adeta durmuş gibi.

Vatandaşlar evlerine girmeye korkarken köyü olan köyüne, yaylası olan yaylasına giderken,  birçok vatandaşta çadırlarda yaşamaya devam ediyor.

Her altı ayda bir yılın belediyesi seçilen, uydurma festivaller yapan, sözüm ona Çukurova’nın gülen yüzü iken şimdilerde ağlayan ayvaya  dönüşenlerin  bunları yaparken başta deprem olmak üzere  afetlere karşı hiçbir hazırlık yapmadığı ortaya çıkmıştır.

Öncesinde ve sonrasında yapılan, iskan verilen binalarda deprem tehlikesine karşı hiçbir önlem ve tedbir almayanlar, şimdilerde ortaya çıkmış yok efendim  ‘’imar için kimse yanıma gelmesin’’ diye etrafa  afra tafra yaparak  neleri bastırmaya çalışıyor acaba?

Çukurova bölgesinde her yerde mantar gibi biten devasa  binaların  yapımına   hangi belediye başkanı onay verdi acaba?

İmardan sorumlu başkan yardımcısı hakkında onlarca soruşturma açılan sayısız ihbar yapılan ve sonunda görevden uzaklaştırmak zorunda kalan  hangi belediye  acaba?

Yüzlerce binanın yapılmasına göz yuman ve belediye meclisinde her partiden üyenin gayet  uyumlu şekilde  çalıştığı hangi  belediye acaba?

Bütün bunlar olup biterken bunlara  seyirci kalan  ilgili makamlara ne demeli ki.

Umarım bu felaket den sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Çukurova bölgesindeki bu rant ve haksız zenginleşme büyük bir soruşturma konusu olursa kamuoyu vicdanı rahatlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.