“Şiddetsiz, sömürüsüz, tacizsiz bir Türkiye ümidimiz var”

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhanlı kadınlara karanfil sundu, çocuklara oyuncak dağıttı.  8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Ceyhan’daki toplanma alanları ile çadırlardaki kadınlarla buluşan Hülya Erdem, 11 ilde yaşanan deprem nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu vurguladı.

8 Mart’ın kutlamadan öte kadınlar için tam olarak bir mücadele gününe dönüştüğünü belirten Hülya Erdem, Türkiye’nin artık şiddetsiz, sömürüsüz, tacizsiz bir ülke olması gerektiğini vurguladı. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle evleri yıkılan, hasar gören, yakınlarını kaybeden, çocuklarına bakabilmenin telaşını yaşayan kadınları ziyaretlerinde ihtiyaç dahilindeki gerekli malzemeleri teslim ettiklerini vurgulayan Hülya Erdem, “Depremden ne yazık ki yine en çok kadınlar etkilendi. Hayatta kalma mücadelesi veren deprem bölgesindeki tüm kadınlara selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
“BELEDİYE OLARAK KADINLARI ÖNCELİYORUZ”
Ceyhan Belediyesi’nin kadınları önceleyen plan ve projeleriyle öne çıktığını belirten Hülya Erdem, Ceyhan Belediyesi bünyesinde oluşturulan ‘Kadın Eli Birimi’nin kadınların güçlendirilmesine yönelik önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Ceyhan’daki tüm kadınların bu çalışmalardan faydalanabileceğini dile getiren Başkan Erdem, “Belediye ekiplerimiz Ceyhan’daki dayanışmayı büyütüyor” dedi.
Belediye ekiplerinin Ceyhan’da gece gündüz dolaşıp ihtiyaç sahibi aileleri tespit ettiğini kaydeden Başkan Erdem, şunları söyledi:
“HALKIMIZA HİZMETİ, ONURLA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”
 “Kadınların erkeklerle birlikte, yan yana yürümesinin önemiyle hareket ediyoruz. Ceyhan bir tarım ve sanayi bölgesi. Ceyhan’daki üretim çeşitliliğini göz önüne alarak kadınların tarım paydaşlarıyla birlikte hareket etmesinin önünü açıyoruz. Örnek olması ümidiyle belediyemiz bünyesinde kurduğumuz kadın eli birimimiz ilçemizin dört bir yanını gece gündüz dolaşıp ihtiyaç sahibi ailelere her türlü desteği sunuyor. Birimimiz bünyesinde el işi yapan, biçki-dikiş gerçekleştiren kadınlar ayrıca meslek öğreniyor. Ceyhan’a her tarafına değen kadın eliyle kadınlarımızı önceleyen, turunç reçelinden ekşisine, kokusundan mumluğuna kadar bir çok ürün elde ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki kadının elinin değdiği her şey çok farklı ve çok güzel oluyor. Bir kadın belediye başkanı olarak anne şefkati ile ve Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda hizmetimizi gururla, onurla sürdürüyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.