CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Turgut Yastı’dan 1 günde 2 ilçeye ziyaret!

CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Turgut Yastı, memleketi Kozan’da CHP ilçe örgütünü, İmamoğlu’nda ise CHP’li Belediye Başkanı Kasım Karaköse’yi ziyaret etti

  1. Dönem CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Turgut Yastı, geçtiğimiz gün CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ile başladığı parti ziyaretlerini Kozan ve İmamoğlu ilçe örgütleri ile sürdürdü.

İLK ZİYARET ATA TOPRAĞI KOZAN’A

CHP Kozan İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu’nun ev sahipliğinde geçen görüşmede Turgut Yastı, Başkan Sedefoğlu ve partililere neden aday adayı olduğunu anlattı.

Yastı, “Türkiye’de her seçim öncesinde ‘ülkenin en önemli seçimlerine gidiyoruz’ minvalinde sözler söylenir. Ancak gerçekten 14 Mayıs 2023 seçimleri büyük bir anlam taşıyor. Ekonomi, sağlık, adalet, sığınmacılar, liyakat ve gelecek endişesi gibi birçok sorun hat safhaya ulaşmış durumda. Emekli bir emniyet müdürü olarak köşemde oturup olaylara seyirci kalmak yerine, elimi taşın altına koyarak ata toprağım Kozan başta olmak üzere güzel Adana’mıza devlette edindiğim tecrübelerle mecliste hizmet etmek istiyorum. Bu yüzden de CHP Adana milletvekili aday adayı oldum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı’nda, liyakat esaslı kadrolarla güzel bir Türkiye için, Millet İttifakı’nın iktidarı için çalışacağız. Söz veriyorum, başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Sedefoğlu da Yastı’ya, Kozanlı deneyimli bir bürokratı aday adayı olarak görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Yastı’ya çalışmalarında başarılar diledi. Ziyarette çok sayıda partili de ilçe binasında bulundu.

İKİNCİ ZİYARET CHP’Lİ İMAMOĞLU BELEDİYESİ’NE

CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Turgut Yastı, Kozan ziyareti sonrasında İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse’yi makamında ziyaret etti.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Turgut Yastı, Başkan Karaköse ve çok sayıda partili; kırsalda son durum, örgüt çalışmaları ve sandık güvenliği konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Görüşme, karşılıklı başarı dilekleri ile son buldu.

TURGUT YASTI KİMDİR?

– Emekli Emniyet Müdürü

1963 yılında Adana’nın Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi’nde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Yavuzlar’da tamamladı. 1978 yılında girdiği polis koleji sınavını kazanarak Ankara’ya gitti. 1981 yılında polis kolejinden mezun olarak, polis akademisine başladı. 1985 yılında polis akademisinden komiser yardımcısı olarak mezun oldu.

Sırasıyla; Sivas, Mardin Nusaybin ve Ankara’da görev yaptı. Ankara görevi esnasında, başkomiser rütbesiyle 1992-1995 yılları arasında Venezüella Caracas Büyükelçiliği’ne Güvenlik Ateşesi olarak atandı. Güvenlik ateşesi görevini tamamlayıp 1995 yılında Ankara’ya döndükten sonra, 1996 yılında Balıkesir’e tayin oldu. İvrindi İlçe Emniyet Amirliği ve Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

1999 yılında Kocaeli’ne atandı. Burada çeşitli birimlerde şube müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında emekli oldu.

Çeşitli STK’larda görev alan Yastı, orta düzeyde İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Öğretmen Suna Yastı ile evli olan Turgut Yastı’nın Anıl Yastı adında öğretmen bir çocuğu bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.