Yılmaz’dan kabinede yer almak için adaylıktan  çekilen Aylin Nazlıaka’ya: Yolu yolumuzdur!

CHP Kadın Kolları Adana Bölge Sorumlusu Yasemin Yılmaz, 13’üncü Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kabinesi’nde yer almak üzere milletvekili aday adaylığından çekilme kararı alan Aylin Nazlıaka’nın yanında olduklarını söyledi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP lideri ve 13’üncü Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kabinesi’nde yer almak üzere milletvekili aday adaylığından çekilme kararı aldığını açıklamıştı.

YILMAZ: YOLU YOLUMUZDUR

Nazlıaka, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile görüşerek yeni görev için hazırlıklara başlarken, CHP Kadın Kolları’ndan ilk kez bir bakan çıkacak olması büyük bir heyecan yarattı. Kadın Kolları MYK Bölge Sorumlusu ve Adana Milletvekili Aday adayı Yasemin Yılmaz ise , ‘’Yolu yomuzdur’’ mesajı verdi.

KADINLARLA OMUZ OMUZA…

Yılmaz, ‘’Genel Başkanımız sayın Aylin Nazlıaka’nın bıraktığı yerden devam edeceğiz. Eşit, özgür bir Türkiye için kadınlarla omuz omuza mücadele edeceğiz. Biz kadınların çoğunlukta olduğu bir meclis istiyoruz ve bunun içinde mücadelemizi sürdüreceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

CHP Kadın Kolları Deprem Bölge Koordinatörlüğü görevini de yürüten Kadın Kolları MYK Bölge Sorumlusu ve CHP Adana Milletvekili Aday adayı Yılmaz, ülkenin kadınlara karşı olan iktidar ve uygulamalarına yine kadınların mücadelesiyle son vereceklerini belirterek, ‘’Eşit, özgür bir Türkiye idealiyle gerçek anlamda, laik, sosyal bir hukuk devleti olma yolunda mücadelemizi sürdürüyoruz. Genel Başkanımızın destekçisiyiz ve sonuna kadar yanındayız. Bu ülkenin aydınlık yarınlarına kadınların mücadelesiyle hep birlikte kavuşacağız’’ dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.