İşadamı Hüseyin Ayna CHP’lileri buluşturdu

Adana’nın tanınmış işadamlarından Hüseyin Ayna Adana’da Riva Otel’de Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek amaçlı bir toplantı düzenleyerek ev sahipliği yaptı. Siyasi olarak çok acılar çektiklerini ve bedeller ödediklerini belirten Ayna, artık özgürlüklerinin geri geleceği bir Türkiye’nin olması için mücadele ettiklerinin altını çizdi.

Toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana milletvekili ve adayı Orhan Sümer, CHP milletvekili adayı Hüseyin Keser, partililer ve halk katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİĞE VURGU YAPTI

İş adamı Hüseyin Ayna, 14 Mayıs 2023 yılında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin çok büyük önem arz ettiğini söyledi. Seçime sayılı günler kaldığını belirten Ayna, birlik ve beraberliğe de vurgu yaptı. Toplantıda konuşan iş adamı Hüseyin Ayna şu ifadelere yer verdi:

ZEYDAN BAŞKANIN HER ZAMAN YANINDA OLDUK

“Öncelikle herkese katılımlarınız için çok teşekkür ederim. Sayın Zeydan Başkanımın her zaman yanında olduk. Önce Seyhan Belediyesinde kendini destekledik ve Seyhan Belediye Başkanı yaptık, daha sonra büyükşehirde destekleyerek kendisini Adana Büyükşehir Belediye Başkanı yaptık.

ÇOK BEDELLER ÖDEDİK

Biz siyasi olarak çok çektik, çok bedeller ödedik. Bu seçimde artık hepimizin yüzü gülsün istiyoruz, artık demokrasinin, hakkın ve hukukun gelmesi için mücadele ediyoruz. Hep birlikte daha güçlü bir şekilde iktidarı değiştirmek için mücadele edeceğiz ve Allah’ın izniyle de 15 Mayıs sabahında bahara ve özgürlüğe uyanacağız.

ORTAK AKILLA HAREKET ETMEMİZ GEREKİYOR

 

Bu seçim Cumhuriyet tarihinin en büyük seçimi bir taraftan Cumhuriyetin kazanımlarını kaybetmeme mücadelesi veriyoruz. Bu seçimlerde Cumhurbaşkanlığında Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliğinde de millet ittifakına vereceğimiz oylar çok önemli, hepimizin ortak akılla hareket edip ona göre davranmamız gerekiyor.

O yüzden yapılacak seçimde artık tamamen reel bir düşünceyle oylarımızı özgürlüğe doğru vermenin zaferini 15 Mayıs sabahı kutlayacağımıza inanıyorum. Tekrar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

OYLARIN ARAYA GİTMEYECEĞİ ŞEKİLDE DAVRANMALIYIZ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da toplantıda yaptığı konuşmada, özellikle milletvekilliği seçimlerinde de oy kullanırken ortak akılla kullanması gerektiğini belirtti. Başkan Karalar, istatistiklere göre hareket edilmeli, oyların araya gitmeyeceği seçimler yapılmalıdır. Çok önemli bir süreçten geçiyoruz, bu süreçte duygularımızla değil aklımızla hareket etmek zorundayız.

CHP EN AZ 8 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK

Tekrar demokrasi ve özellikle parlamenter sisteme geçmek adına Cumhurbaşkanlığında Sayın Kılıçdaroğlu’na vereceksek milletvekilliğinde de yeniden aynı doğrultuda hareket etme zorunluluğumuz var. İnanıyoruz ki Adana olarak bu seçimlerde CHP’nin en az 8 milletvekili çıkaracak ve bu hepimizin sayesinde olacak.

HALKI DİNLE SÖMÜRÜYORLAR

CHP Adana milletvekili ve adayı Orhan Sümer iktidarın her zaman ki gibi halkı dini konularla sömürdüğünün altını çizerek, “15 Mayıs sabahında iktidar ve onların yanlıları kafalarını secde koyacakmış, millet ittifakı ve tarafları da içkilerle kutlayacakmış. Bu ülkede sadece onlar Müslüman değil veya Müslümanlığı onlardan öğrenmedik.

ÖZGÜR, DEMOKRATİK VE ADİL BİR YÖNETİM ŞEKLİ İSTİYORUZ

Hepimiz Müslümanız ve bizler nerede ne yapacağımızı çok iyi bilen aydın, demokrat ve inançlı insanlarız. Bu seçim gerçekten çok önemli ama asıl önemli olan halkın ne şekilde yönetilmek istediğidir. Özgür, demokratik, hak ve adil bir yönetim şekli benimseniyor ve isteniyorsa tam anlamıyla millet ittifakına ve 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.