Seçimin kazananı İS-MA-İL…!

Bir genel seçim daha geride kaldı…
Siyaseten, kim kazandı, kim kaybetti günlerdir ekranlarda izliyoruz, kahvehane köşelerinde dinliyoruz.
Ancak bir güruh var ki, hem sinekten yağ çıkarıyorlar, hem de en kallavi işleri yapıyorlar.
Ankara’dan ithal edilen bir zat, tayinle desek tayinle değil, davetiyeyle desek davetiyeyle gelmiş, Adana’da bir kurumun işlerine çöreklenmiş.
Bu kişi, reklamın ‘R’sinden, tanıtımın ‘T’sinden anlamamasına rağmen, kurumun tüm işlerine talip olmuş.
Adana’ya ayak basar basmaz, daha bardak baskı makinesi bile yokken, değişik kişiler adına 3-4 şirket açmış. İlk öğrendiği ise fatura kesmek…
Hem öyle fatura-lar ki, dudak uçuklatacak cinsten…
Düşünün, hiçbir marifetiniz yok, hiçbir vasfınız yok ve bilmediğiniz bir iş için tası tarağı toplayıp, taaa Ankara’lardan Adana’ya geliyorsunuz…
Ne için? Yüreğir Belediyesi’ndeki reklam işleriyle başlayan serüven, belediyenin hemen tüm ihtiyaçlarının karşılanması ile devam etmiş.
Birden depar atarak büyüyen bu şirket-ler, bugün belediyenin tüm müdürlüklerine talimat verir hale gelmiş. Bu gücü kimden, neyin karşılığında alıyor anlayabilmiş değiliz.
Şimdi buraya kadarı size hikaye gelebilir… Şimdi de gelelim realiteye…
Sadece bir müdürlüktün bahsedeceğim ve bu müdürlükten kesilen faturaların tutarını ve hali hazırda açıkta bekleyen alacakların rakamlarını duyduğunuzda, bavuluyla havalimanına inen şahsın bugün nasıl bir sermaye imparatorluğu sürdüğünü öğreneceksiniz…
Sadece genel seçimlere yakın tarihlerde kesilen fatura tutarı 9 milyon Türk Lirası…
Faturalandırılacak olan ise 3 milyonluk bir rakamdan söz ediliyor.
Müdür sıkıntı yaşıyor, ama müteahhit bildiğiniz talimat veriyor.
Yüreğir’i güzelleştirmek ve daha yaşanılabilir hale getirmek için Ankara’da çalmadık kapı bırakmayan, imzalatmadık proje bırakmayan ve gecesini gündünüzünü Adana’ya hizmet için harcayan Fatih mehmet Kocaispir’in bu durumlardan haberi var mı bilmiyoruz ama haberi olduğunu da sanmıyoruz…
Demem o ki; Bu kadar ekonomik güç, bir kişiye neden ve nasıl teslim edilir? Bu kadar iş ihalesiz olarak nasıl yapılır? Bu kadar rakamlarla ne yapıldı ki açıkta bu kadar alacak var?
Ah İsmail ah… Başkan Kocaispir hizmet peşinde koşarken, meydanı boş bulup, fütursuzca yapılan bu harcamalara kim neden yol veriyor.
Bu sadece bir müdürlükten yapılanlar, diğer müdürlüklerden yapılan evrakların ve yapılacak işlerin listesini de buradan siz değerli okuyucularımıza duyuracağız.
Bu arada İsmail; varsa yapabileceğin bir açıklama aynı sütunlardan seve seve paylaşırız. Bu yazı, sağlam bir kaynağa dayandırılarak yazıldı. Sen de yaptıklarının arkasındaysan, bir açıklama bekliyoruz. Yok ne yaptığını Başkan Kocaispir bile bilmiyorsa, o zaman Fatih Mehmet Kocaispir’den, senden hesap sormasını bekliyoruz.
Takdir kamuoyunun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.